19. ročník noční soutěže O žákavskou bečku 2021

4.9.2021

Aby toho v sobotu 4. září nebylo málo před večerem byla na hasičském hřišti nachystána již speciální dráha pro noční soutěž v požárním útoku dle vlastních pravidel SDH Žákavá. Tato soutěž byla domácími hasiči pořádána v letošním roce již po devatenácté!

K velkému překvapení pořádajícího sboru startovní listina před slavnostním nástupem čítala celkem 24 družstev! Vzhledem k vysokému počtu družstev bylo rozhodnuto, že soutěž proběhne pouze na jedno kolo. I přes nastupující únavu pořadatelů byl ve 21 hodin odstartován první pokus večera a soutěž se rozjela na plné obrátky.

Domácí ženy se dostaly na start svého pokusu jako 6. opasky i přilby se podařilo rychle nasadit, hadicové vedení bez problémů zapojit a rozvinout, pravá proudařka proletěla rourou a levá si hravě poradila s překážkou a mohly se tak věnovat plnění nástřikových terčů, což se podařilo vcelku rychle a s dosaženým časem 48,85 s. (pravý proud 47,87 s.) byla děvčata spokojena. V konečném hodnocení tento čas znamenal 6. místo a především nejlepší umístění čistě ženského týmu soutěže!

Žákavští muži celý soutěžní den svým pokusem zahajovali krátce po polední 12. hodině a tak symbolicky odstartovali jako poslední do noční soutěže, aby tím ukončili celodenní závodění krátce po půlnoci. Přes značnou únavu členů týmu se dařilo jak oblékání výstroje, tak i zapojování hadicového vedení a jeho natažení, i proudaři se dostali přes překážky až na čáru nástřiku a začal jejich boj s nástřikovými terči, který se podařilo ukončit v čase 46,77 s. (pravý proud 41,94 s.). I muži byli se svým časem spokojeni. Tento navíc znamenal celkové 3. místo v noční soutěži. Před domácí muže se dostali jen muži z Únětic s časem 42,62 s. a soutěž vyhráli a sud si domů odvezli muži ze Želčan za čas 41, 86 s.

Žákavá muži:                                                    Žákavá ženy:

koš: Jakub Diviš                                               koš: Julie Hladíková
savce: Libor Valeš                                           savce: Lucie Horová
stroj: Václav Fiala ml.                                    stroj: Karolína Hamplová
béčka: Marek Fiala                                         béčka: Veronika Tothová
rozdělovač: Josef Hora ml.                         rozdělovač: Michaela Hamplová
pravý proud: Václav Mencl ml.                 pravý proud: Lucie Hoblová
levý proud: Petr Kašpar                               levý proud: Anna Hráchová