O pohár starosty obce Žákavá 2019

18.5.2019

Máme za sebou závody na domácí půdě a je třeba je zhodnotit.

S odstupem dvou dní vidím uplynulé závody ve třech rovinách:

1) Suverénní vítězství Koní v soutěži. Všichni členové družstva makali naprosto precizně a předvedli nejlepší výkon sezony jak na modifikaci útoku CTIF, tak i v požárním útoku, kde na rozdíl od tréninků proběhlo velmi rychlé naplnění terčů. Konečně zlaté medaile na domácí půdě!

Poníkům se bohužel lepí smůla na paty. Ač nejsme zastánci radikálních změn v průběhu sezony, před domácí soutěží jsme takovouto provedli v družstvu poníků, ovšem s dlouhodobým výhledem, který snad své plody přinese. Bohužel tuto změnu odnesl v požárním útoku Matyáš, který si svůj nový post na proudu zkusil pouze na jednom tréninku a nervozita na něm byla znát. Na druhou stranu nás velice těší, že i přes velké komplikace se jim podařilo útok dokončit. V druhé disciplíně bohužel přišly 3 trestné minuty za špatně uvázaný uzel a výsledné 10. místo v soutěži.

2) Kdo z vás se byl na závodech podívat, jistě si povšiml velkých problémů s terči a časomírou. Bohužel nás technika velmi vytrestala a k tomu se připojily ještě další organizační problémy, které nám na náladě rozhodně nepřidaly.

3) Směsice pocitů z vítězství a únavy z komplikací při závodě se mísí ještě s očekáváním, co si na nás připraví odborná rada mládeže, která naši soutěž jako jednu ze závodů ligy mladých hasičů zaštiťuje. Jelikož známe poměry mezi dospělými ve vedení, očekávání nás zatím nenechává klidnými a nedovoluje propukat v radostné oslavy domácího vítězství.

Každopádně před námi teď stojí další velký úkol a tím je jarní část okresního kola hry Plamen za dva týdny v Nepomuku, na kterou se budeme připravovat pouze v 9 členném složení.