Zásah jednotky 15.7.2023

Od prvního zásahu neuběhli ani dva dni a už se Žákavou nesl opět pronikavý tón sirény a členové naší jednotky se opět sbíhali k hasičárně. Tentokrát byl ohlášen požár slámy v silážním žlabu v areálu kravína zemědělského družstva Alimex a.s. ve směru na Štítov. Jednotka opět vyjela již 6 minut po vyhlášení poplachu. V době příjezdu na místo již zaměstnanci zemědělského družstva bojovali s plameny na menší hromadě slámy. Z naší strany bylo použito vysokotlakého proudu a požár byl zlikvidován a poté bylo ještě důkladně vodou prolito okolí požáru. Na místě byla dále jednotka ze sousedních Nezvětic, která pomohla s dohašením ohniska pomocí vysokotlakého proudu ze svého nového zásahového vozidla Man. Po uhašení na místo dorazila i profesionální jednotka HZS Plzeň-Slovany, jejíž velitel místo požáru předal odpovědné osobě z firmy Alimex. Členové naší jednotky po skončení zásahu doplnili vodu do vozidla Iveco a vrátili se zpět na základnu.