Běh hasičů do Svatohorských schodů

V sobotu 11. září proběhl již 13. ročník běhu hasičů do Svatohorských schodů a po sedmé na startovní listině nechyběl ani zástupce SDH Žákavá. Tímto byl Josef Hora ml., který se tohoto závodu účastní ve dvojici s Milanem Albrechtem ml. z SDH Borovno.

Dvojice Albrecht/Hora se na start svého běhu postavila okolo 13. hodiny se startovním číslem 44. Nervozita obou závodníků byla značná, ale přenesení hadic a proudnice a jejich zapojení na určeném místě již oba závodníky plně soustředilo na závodní výkon. Poté již zbývalo uběhnout v zásahové výstroji přibližně 500 metrů, vystoupat necelých 300 schodů a překonat tím převýšení 80 metrů. Paprsek cílové čáry se podařilo protnout v čase 5 minut a 17 sekund a tento čas znamenal v celkovém hodnocení 32 dvojic 9. místo, které se tak stalo nejčastějším umístěním dvojice.