Soutěž Letkov

16.6.2018

V sobotu vyrazilo družstvo mladších žáků na závody do nedalekého Letkova. Jedná se o soutěž zařazenou do ligy mladých hasičů okresu Plzeň-sever s názvem „Medvěd Severák“. Letkovská soutěž se skládala pouze z požárního útoku, ale oproti lize okresu Plzeň-jih je tento prováděn s odlišnými pravidly: útok plní 5 členů družstva, útočné vedení je zkráceno na 1 hadici B, soutěží se s jednotnými mašinami a soutěž je dvoukolová. Důvod naší účasti na této soutěži byla především zvědavost a chuť poznávat nové věci.

Začátek závodů byl v 10 hodin a v kategorii mladších žáků bylo přihlášeno 27 týmů a žákavské družstvo se na start postavilo až jako poslední tým startovního pole a čekání to bylo opravdu dlouhé. Útok v nezvyklých podmínkách vypadal vcelku podařeně až do chvíle po sražení terčů, kdy košař vytáhl z kádě savec bez našroubovaného koše. Za tento prohřešek si družstvo připsalo v prvním kole NP. Na druhé kolo nebylo tedy moc nad čím přemýšlet a důležité bylo dosáhnout platného času. Po odstartování vše probíhalo bez problémů jako při prvním pokusu, sražení terčů, časomíra stojí na čase 21,41 s., koš je na savici a požární útok je platný. V celkovém hodnocení soutěže se počítal lepší čas z obou pokusů a dosažený čas žákavských stačil ve velké konkurenci na 10. místo.