O pohár starosty obce Nezvěstice

22.9.2024

V Nezvěsticích také tradičně své síly poměří v neděli kolektivy mladých hasičů a nejinak tomu bylo i letos. Stejně jako na sobotní soutěži i na dětské byla účast spíše slabší a důkazem toho byla i naše účast, protože se nepodařilo postavit družstvo mladších žáků.

Naši starší žáci rozbíhali svoji 6-ti člennou kategorii jako první a hned na úvod pohledným pokusem předvedli útok v čase 17,13 s. a tento vydržel po celé první kolo nepřekonán. Na druhé pokusy se na koši vystřídala Markét za Filipa, pro kterého to byla první závodní účast v družstvu starších žáků po přestupu z mladších. Filip je znám svojí značnou nervozitou a to předvedl i při svém rozběhu, kdy se mu vůbec nedařilo koš na savec našroubovat. Naštěstí svůj boj s nervy a košem nakonec vyhrál, koš i savec v kádi a voda mohla jít kupředu. Dosažený čas 28,75 s. ale nebyl vůbec pěkný. Ve druhém kole se našemu času přiblížili jen hasiči z Mokrouš, ale překonat jej nedokázali a my jsme tak na podzim navázali tam, kde jsme před prázdninami končili a odvezli jsme si medaile za 1. místo.