Hořehledský čvacht – dospělí

27.6.2020

Po dopoledním programu soutěže dětí následovaly od 14:00 závody dospělých v kategorii ženy, muži a stará garda. Naše SDH se zúčastnilo v kategoriích ženy a muži. Závodilo se v disciplíně požární útok na 2B hadice a sklopné terče.

Jako první předvedla své umění kategorie stará garda, kde bylo pouze družstvo z Hořehled. Následovala kategorie žen. Jelikož zde byla přítomna pouze tři ženská družstva, bylo jasné, že stupně vítězů nás neminou. První svůj pokus provedli Hořehledy, následovala Žákavá a nakonec Těnovice. Naše družstvo nepostihly žádné komplikace jako ostatní týmy a první místo tedy bylo naše s časem 24,75 sekund.

V kategorii mužů již byla konkurence větší. Na startu bylo nastoupeno pět družstev. Hořehledy, Těnovice, Lučiště, Borovno a Žákavá. Odhodlání bylo veliké i přes fakt, že na savicích musela vypomoci jedna z žen. Vše proběhlo bez komplikací až do chvíle než došlo k rozpojení hadice a proudnice na pravém proudu. Tato chyba znamenala celkové 4. místo s časem 38,47 sekund.

Milým dodatkem je, že družstvo žen mělo lepší výsledný čas než vítězné družstvo v kategorii mužů.

Z leva: Jakub D., Josef H. st., Josef H., Petr B.
Nástup družstev
Z leva: Karolína H., Lucie H., Julie H.
Družstvo žen