ZPV Radochovy

5.10.2019

V sobotu 5. října začal nový ročník celostátní soutěže mladých hasičů – hry Plamen, svým podzimním kolem, které pro kolektivy okresu Plzeň-jih uspořádaly SDH Radochovy. Již podruhé se v rámci podzimního kola kromě závodu požárnické všestrannosti přezdívané „braňák“ běžela také štafeta požárních dvojic.

Za SDH Žákavá se na start závodu postavilo jedno družstvo mladších a dvě družstva starších žáků. Počasí závodění vůbec nepřálo a ještě na začátku závodu pršelo. Déšť naštěstí ustal, ale velká zima a silný vítr zůstaly. Vlivem silného větru byla v závodě požárnické všestrannosti zrušena disciplína střelba ze vzduchovky. Nepříznivé podmínky byly velmi znát na ne zcela ideální dráze pro štafetu dvojic, která se běhala na nerovném travnatém povrchu a ještě do kopce.

Vlevo: Štěpán Š., Lukáš V., Michal S., Zdeněk H., Ondřej F. (starší žáci)

Starší žáci soutěž zahajovali a nejprve si odběhli štafetu požárních dvojic. Žákavským se štafeta povedla a čas rychlejší štafety byl 55,04 s. a byl to zároveň nejlepší čas kategorie starších žáků! Krátce po doběhnutí se již závodníci chystali na start „braňáku“. Hlídka s označením 1 složená ze samých děvčat absolvovala trať v třetím nejrychlejším čase. Bohužel chybně uvázaný závěs ruky na stanovišti zdravovědy znamenal + 5 trestných minut, což pro holky znamenalo celkové 3. místo. Hlídka s označením 2 byla pro změnu složená ze samých kluků (většina z nich běžela v kategorii starších žáků svůj první závod). Tato hlídka měla šestý nejlepší čas na trati, ale ani kluci se nevyhnuli chybování a k času jim bylo připočteno také 5 trestných minut za špatně změřený azimut na stanovišti topografie. V celkovém hodnocení obsadili 7. místo z 27 hlídek.

Vlevo: Matyáš D., Jakub Z., Daniel V., Karolína V., Markéta Š., Valerie Z., Eliška V., Klára F. (mladší žáci)

Mladší žáci zahájili závodní den také štafetou požárních dvojic. Bohužel ani jedné ze dvou štafet se nepodařilo zaběhnout pěkné časy z tréninků a s časem 80,77 s. se umístili ve štafetách na 3. místě. Na trať „braňáku“ pak vyběhlo z důvodu nemoci pouze jedno družstvo, které zaběhlo druhý nejrychlejší čas na trati a jako jediní ze 17 hlídek absolvovali závod s čistým štítem bez jediného trestného bodu. To znamenalo 1. místo v závodě! Do jarního kola tak budou žákavské kolektivy v obou kategoriích vstupovat z velmi pěkné pozice.

Zleva: Jakub Z., Matyáš D., Markéta Š., Klára F., Karolína V.
Zleva: Dominika K., Lucie H., Ema K., Nicol P., Daniela Š. (starší žáci)