Dnešice

25.6.2017

soutěž Ligy mladých hasičů okresu Plzeň-jih proběhla v neděli 25.6.2017 od 10 hod. na hasičském cvičišti v Dnešicích. Soutěž se skládala z uzlové štafety, které se zúčastnilo všech 7 členů družstva, a požárního útoku.

Soutěž zahájila jako tradičně kategorie mladších žáků, ve které závodilo jedno družstvo žákavských dětí a jedno družstvo se soutěže zúčastnilo mimo soutěž. Jako první uzlovou štafetu provedlo družstvo mimo soutěž, které si ovšem nevedlo vůbec špatně a ze sedmi vázaných uzlů mělo jen dva špatně uvázané a čas byl také poměrně slušný. Chvíli poté již na startu uzlové štafety stálo druhé družstvo mladších žáků, které bylo velmi namotivované na posledních závodech uspět. Bohužel asi nervozita způsobila chyby dvou závodníků, kteří tak k velmi pěknému času (druhý nejrychlejší v kategorii mladších) přidali šest trestných minut. Nálada po štafetě byla mizerná, ale výsledné 5. místo v této disciplíně věstilo, že ještě není nic ztraceno.

Požární útoky zahájilo opět družstvo účastnící se mimo soutěž, které po menším zdržení na rozdělovači naplnilo nástřikové terče v čase 57,78 s. Druhé družstvo se již po první disciplíně plně soustředilo na svůj požární útok a po rychlé přípravě základny vyběhlo na trať, hadice byly zapojeny během pár vteřin a všichni závodníci se vydali směrem k terčům. Koš v kádi a voda se drala dopředu, voda na terčích, chvilka napětí a světla signalizující ukončený útok. Časomíra stála na hodnotě 28,78 s.! Tento čas se nepodařilo překonat žádnému jinému z 16 soutěžních týmů a žákavští mladší žáci si tak zlepšili náladu. Po součtu bodů za umístění v obou disciplínách se dostali na celkové 3. místo v soutěži!

Soutěže v Dnešicích se zúčastnilo také jedno družstvo starších žáků. Ti také zahájili uzlovou štafetou, která byla nejen velmi rychlá, ale především bezchybná. Bohužel konkurence byla značná a dosažený čas stačil na 3. místo v této štafetě. Soutěž ale byla tímto výsledkem velmi pěkně rozběhnutá a před požárním útokem bylo vše otevřené. Při požárním útoku nastal menší zádrhel na spojování savců, ale nešlo o nic zásadního. Voda se drala dopředu a proudařky zahájily svůj boj s 10 litrovou nádržkou terčů. Levý proud je plný a svítí v čase 25,46 s.! Pravé proudařce ovšem naplnění terče trvá až do času 31,76 s., což je i výsledný čas požárního útoku. V družstvu převládá zklamání, protože tento čas stačí až na 6. místo v útocích. V celkovém hodnocení soutěže se družstvo starších žáků umístilo na 6. místě.

Po soutěži v Dnešicích se navíc připočetly i poslední body do celkového hodnocení Ligy mladých hasičů okresu Plzeň-jih, jejíž všechny závody absolvovala i naše družstva. Zde mladší žáci z jednotlivých závodů posbírali celkem 86 bodů a umístili se 3x na 2. místě, 2x na 3. místě, 3x na 4. místě a 1x na 6. místě. V celkovém hodnocení a skončili na velmi pěkném 3. místě! Starším žákům se podařilo během sezony nasbírat celkem 88 bodů (1x 1. místo, 3x 2. místo, 3x 3. místo, 2x 6. místo) a umístilo se na vynikajícím 2. místě!