Soutěž mladých hasičů ve Dnešicích

20.6.2021

Během velice horké neděle se naši žáci vydali na závody do Dnešic. Soutěžilo se v požárním útoku na nástřikové terče dle pravidel hry Plamen. K dispozici byly dvě základny a započítán byl lepší čas z obou pokusů.

Mladší žáci měli ve své kategorii zastoupení hned dvakrát. Družstvo Poníků závodilo ve složení: koš – Filip Š., savec – Viktorie D., béčka – Aneta Z., rozdělovač – Miloš Z., Markéta A., levý proud – Jakub Š., pravý proud – Vojtěch V. Méně zkušeno družstvo Poníků šlo na řadu jako první. Bohužel zaváhání na béčkách a nutný zásah strojníka znamenal neplatný pokus.

Druhé družstvo Koní ve složení: koš – Markéta Š., savec – Eliška V., béčka – Karolína V., rozdělovač – Daniel V. a Robin T., levý proud – Matyáš D., pravý proud – Jakub Z. svými zkušenostmi nemělo na nervozitu nárok. Bohužel delší nástřik na pravém proudu znamenal čas 30,18 sekund.

Po prvních pokusech mladších přišel na řadu pokus starších žáků ve složení: koš – Nicola P., savec – Klára F., strojník – Daniela Š., béčka – Štěpán Š., rozdělovač – Ondřej F. , levý proud – Zdeněk H., pravý proud – Lukáš V. Bohužel zaváhání na startu, kdy strojník upadl a problém s namontováním koše znamenal výsledný čas okolo 31 sekund.

Následovala změna dráhy, kdy Poníci svůj první neplatný pokus značně zlepšili. Bohužel došlo k pádu závodníka na levém proudu, nicméně pokus byl v čase 42,70 sekund dokončen a uznán platným. Výsledný čas znamenal celkové 14. místo. Na stejnou dráhu se o několik týmů později postavilo družstvo Koní. Bylo co napravovat a naši zkušení závodníci se nedali zahambit. Konečný čas 23,61 sekund byl nejlepším v kategorii mladších žáků a znamenal celkové 1. místo.

Druhý pokus starších žáků bohužel nepřinesl zlepšení. Opět došlo k zaváhání na koši a i přes pěkný nástřik obou proudařů se časomíra zastavila opět na čase přes 30 sekund. Výsledkem bylo 15. místo.

Na závěr došlo také k vyhodnocení okresního kola hry Plamen, předání medailí a pohárů.

Předání cen za 1. místo v okresním kole hry Plamen kategorie mladší žáci
Předání cen za 1. místo v závodě mladých hasičů ve Dnešicích