Zásah jednotky 29.6.2021

V podvečer dne 29.6.2021 se přes Žákavou a okolí přehnala bouřka spojená s nárazovým větrem a vydatným deštěm, což způsobilo řadu komplikací především na silnicích. Z důvodu několika telefonátů od obyvatel obce byla ze strany velitele jednotky a starosty obce svolána jednotka sboru v počtu 4 členů a se zásahovým vozidlem Iveco provedla kontrolu v rámci katastru obce. Tento výjezd byl nahlášen telefonicky na krajské operační středisko hasičů, kterým byla jednotka ještě vyslána do místní části Štěrkovna, kde došlo k pádu vzrostlého stromu. Na místě byla ze strany jednotky provedena kontrola, kterou bylo zjištěno, že pádem došlo pouze k poškození oplocení sousedního pozemku, větve zasáhly i na chatu na dalším pozemku, ale tuto nijak nepoškodily. Po kontrole místa bylo rozhodnuto, že odstranění stromu, vzhledem k jeho velikosti, bude provedeno v následujících dnech. Jednotka dále provedla odklizení popadaných větví na silnici při výjezdu směrem na Spálené Poříčí a dále odstranění padlého stromu na silnici I/19 v blízkosti zastávky „Na Apoleně“.