Soutěž mladých hasičů v Dolní Lukavici

19.9.2021

V neděli 19.9. se naše děti vydaly na závody do Dolní Lukavice. Soutěžilo se v disciplíně požární útok dle pravidel hry Plamen na sklopné terče. Pravidla povolovala start ročníků 2010 v kategorii mladší a ročníků 2006 v kategorii starší. Na fotbalové hřiště se sjelo 10 družstev starší kategorie a šest družstev kategorie mladší.

V kategorii mladších jsme měli zastoupení hned dvakrát. Poníci nastoupili ve složení: koš – Filip Š., savec – Alena Z., béčka – Aneta Z., rozdělovač – Markéta A. a Viktorie D., levý proud – Jakub Š. a pravý proud – Vojtěch V. První pokus našeho méně zkušeného družstva v kategorii mladší poznamenalo zaváhání na rozdělovači a zapsání času okolo 30 vteřin. Druhý pokud zaznamenal zaváhaní na koši, kdy košař na značně podmáčeném terénu uklouzl, ale i tak zapsali poníci lepší čas okolo 27 vteřin a konečné 4. místo.

Družstvo koní nastoupilo ve složení: koš – Markéta Š., savec – Eliška V., béčka – Karolína V., rozdělovač – Daniel V. a Miloš Z., levý proud – Jakub Z. a pravý proud – Matyáš D. První pokus znamenal fatální zaváhání na rozdělovači a naše zkušenější družstvo si zapsalo NP. Pro mnohé ze závodníků se jednalo o velice nestandartní situaci. Druhý pokud vyšel o mnoho lépe. Prostřik na pravém proudu znamenal čas okolo 22 vteřin a konečné 3. místo.

Přípravě na tyto závody věnovali mladí hasiči pouze jeden trénink a výsledek tomu jasně odpovídá.

V kategorii starších bylo družstvo k prvnímu pokusu nastoupeno ve složení: koš – Nicola P., savec – Klára F., stroj – Daniela Š., béčka – Ema K., rozdělovač – Ondřej F., levý proud – Zdeněk H. a pravý proud – Lukáš V. Stejně jako mladším ani starším se první pokus nevydařil a s časem okolo 18 vteřin nebyli spokojeni. Druhý pokus proběhl v pozměněném složení: koš – Štěpán Š., savec – Klára F., stroj – Daniela Š., béčka – Valerie Z., rozdělovač – Ondřej F., levý proud – Zdeněk H. a pravý proud – Lukáš V. Tato sestava nezaváhala a čase 17,13 vteřin znamenal konečné 1. místo.