13. ročník Memoriálu V. Balvína a V. Šneberka 2018

1.9.2018

První zářijová sobota byla letos již po několikáté zapsána v kalendáři žákovských hasičů jako den, kdy náš sbor pořádá dva hasičské závody v jeden den. Přípravy na závody probíhaly téměř od začátku srpna a vrcholili v týdnu před soutěží. V pátek se již na hřišti připravovala dráha pro požární útoky, zázemí pro bufet, rozhodčí a závodníky. Připravené hřiště bylo poté ze strany členů sborů hlídáno přes noc a v sobotu 1. září od 8 hodin se tak již ladili pouze drobné detaily. Dlouhotrvající letní sucho bylo jako již tradičně naší soutěží ukončeno a pršet začalo již při pátečních přípravách a s malými přestávkami pršelo i po celou sobotu. Nepřízeň počasí pořadatelům ale nijak nesnížila odhodlání uspořádat důstojné závody.

S úderem 12. hodiny se tak shromáždila k slavnostnímu nástupu a zahájení odpolední soutěže všechna družstva. Celkem 21 v kategorii mužů a 12 v kategorii žen. Odpolední memoriál byl po loňském úspěchu zařazen opět do seriálu závodů Západočeské hasičské ligy jako její 12. kolo. Na trať se nejprve postavili muži k provedení požárního útoku na 3 hadice B a sklopné terče. Na startovní listině nechyběli ani domácí muži, kteří dříve tuto soutěž objížděli celou po několik let. V letošním roce ovšem vyběhli na trať pouze na domácí soutěži, kde se na startovní čáru postavili jako 14. Bez tréninků nebyli ambice týmu nijak veliké a základním cílem bylo dokončit požární útok a neudělat si ostudu. Rozvážně rozběhnutý útok nebyl poznamenaný žádnými komplikacemi a proudařům se podařilo srazit terče ve výsledném čase 19,26 s., což v celkovém hodnocení znamenalo 7. místo a naprostou spokojenost domácích!

V kategorii mužů si nejlépe počínali muži z Poděvous (okr. DO), kteří dosáhli času 17,94 s., na druhém místě skončili muži ze Štichovic (okr. PS) s časem 18,07 s. a třetí příčku obsadili kluci z Horní Kamenice (okr. DO) s dosaženým časem 18,12 s.

V kategorii žen je požární útok zkrácený na 2 hadice B. Náš sbor v této kategorii neměl zastoupení a z vítězství se stejně jako v loňském roce radovala děvčata z Hradce u Stoda (okr. PJ) za dosažený čas 17,63 s., druhé místo obsadily ženy z Poděvous (okr. DO) za čas 17,78 s. a na třetí příčku dosáhla svým časem 17,14 s. děvčata ze Štěnovického Borku (okr. PJ). Po 16. hodině byl odpolední závod již minulostí a dráha i její okolí se začalo připravovat na noční soutěž O žákavskou bečku.