16. ročník noční soutěže O žákavskou bečku 2018

1.9.2018

Soutěž začínala ve 21 hodin a zřejmě kvůli nepřízni počasí (stále pršelo) se do soutěže přihlásilo „jen“ 12 týmů. Soutěž probíhala dvoukolově a do celkového pořadí se počítal  lepší čas dosažený v požárním útoku podle upravených pravidel. V noční soutěži nejsou rozděleny kategorii a všichni soutěží dohromady. Nejlépe se noční útok povedl mužům z Nebílov, kteří si tak za čas 42,99 s. domů odvezli sud piva za první místo. Na druhém místě se umístili domácí muži, kteří i přes celodenní zápřah okolo organizace soutěží podali velmi pěkný výkon znamenající čas 44,35 s. Na třetím místě skončili muži z Dnešic s dosaženým časem 44,58 s. Nejlepším čistě ženským týmem soutěže byla děvčata z Želčan, která zastavila časomíru na čase 48,98 s.

Prvotní úklid po soutěžích proběhl již v noci po skončení noční soutěže a všichni znaveni dlouhým dnem šli spát po 2. hodině ranní, aby v neděli v 9 hodin již opět stáli na hasičském hřišti a uklidili zbytek věcí po soutěži. Na úklid již naštěstí nepršelo a okolo poledne bylo vše uklizeno a členové sboru si tak mohli v klidu sednout a začít hodnotit uplynulý náročný víkend.