Běh hasičů do Svatohorských schodů – Příbram

10.9.2022

Dobrovolní hasiči z Březových Hor u Příbrami pořádají již řadu let vždy okolo poloviny září velmi specifický a fyzicky náročný závod, který upomíná na požár na Svaté Hoře v roce 1978. Dvojice závodníků v zásahové výstroji včetně bomby dýchacího přístroje na zádech musí zdolat trať krytého schodiště dlouhou 560 m, na které je čeká 291 schodů a převýšení 80 m. Na startovní listině závodu pravidelně figuruje i SDH Žákavá, který letos kromě tradiční dvojice Josef Hora ml. a Milan Albrecht ml. (SDH Borovno) nasadil ještě dvojici Petr Kašpar a Jakub Diviš. O prestiži závodů svědčí i účast současného mistra světa v disciplínách TFA Michala Brousila z HZS Písek.

Již jako třetí dvojice se do svého běhu do schodů pustil Josef a Milan a přes krizi na cílové rovince protnuli cílovou branku v čase 5 min. 25 s., což v celkovém hodnocení představovalo 12. místo v kategorii mužů čítající závodních 38 dvojic.

Krátce po Josefovi a Milanovi už se na svůj start chystal i Petr a Jakub, pro kterého to byla úplná premiéra na tomto závodě. S maximálním nasazením všech sil se kluci úspěšně dostali do cíle za 5 min. 59 s. a obsadili 18. místo v kategorii mužů.

Josef Hora ml. a Milan Albrecht
Petr Kašpar a Jakub Diviš