Hořehledský čvacht – děti

10.9.2022

V sobotu dopoledne vyrazila družstva starších a mladších žáků na závody do Hořehled. Soutěžilo se v požárním útoku na nástřikové terče. Pokusy probíhaly dvoukolově a do celkové hodnocení se započítával lepší dosažený čas. Jednalo se o první závody nové sezóny 2022/2023. Celkově se účastnilo 5 družstev mladších žáků a 8 družstev žáků starších.

První se na start postavilo družstvo mladší žáků. Zde panovala lehká nervozita, protože strojník Josef Hora ml. se závodů neúčastnil a na stroji ho zastoupila Lucie Horová. Bohužel lehké zaváhání na béčkách, nervozita strojníka a nezvládnutí pravého proudy, kdy proudař nechtěně zasáhl levý terč znamenalo v konečném hodnocení neplatný pokus.

Starší žáci nastoupili ke svému prvnímu pokusu o něco později. Vše bylo rozběhnuto výborně. Bohužel ve chvíli, kdy vystříkla voda z proudnic došlo k rozpojení béčkových spojů. Veškeré naděje na kvalitní výsledek vzaly za své a družstvo si po vzoru mladších žáků zapsalo neplatný pokus.

Druhý pokus mladších žáků mohl znamenat pouze zlepšení a došlo také k obměně na pozici stojníka. Lucii Horovou zastoupil Libor Valeš. Příprava základny proběhla precizně. Od startu, přes práci strojníka, po nástřik vše proběhlo bez jakéhokoliv zaváhání a konečný čas 27,31 vteřin znamenal v konečném hodnocení průběžné první místo. Nicméně na start se chystala ještě další družstva. Nezbývalo nic jiného než čekat.

Starší žáci byli rozhodnuti nenechat se zahambit a předvedli stejně jako mladší žáci bezchybný druhý pokus. Čas 21,19 sekund posunul družstvo v jejich kategorii na první místo. Ovšem stejně jako mladší žáci museli čekat na výkony ostatních týmů.

Nikdo ze zbylých týmů již naše družstva nepřekonal a z Hořehled si odvážíme první místo v obou kategoriích.

Mladší žáci:

Markéta Albrechtová

Viktorie Dupalová

Filip Šimek

Markéta Šimková

Karolína Valešová

Vojtěch Vrága

Aneta Zelená

Starší žáci:

Matyáš Dupal

Ondřej Fiala

Klára Fialová

Zdeněk Hora

Štěpán Šimek

Lukáš Valeš

Eliška Vyskočilová

Jakub Zelený