HALA HAVÍŘOV 2023

V pátek 24. února vyrazilo družstvo starších žáků pod vedením trenéra Josefa Hory na svoji premiérovou účast na soutěži Hala Havířov. Společnost žákavským dělal kolektiv mladých hasičů z Dnešic. Cesta do Havířova byla naplánována vlakem a odjezd z hlavního nádraží v Plzni. Po přestupu v Praze a příjezdu do Havířova se všichni ubytovali v tělocvičně Don Bosko v Havířově.

V sobotu 26. začínaly závody nástupem v 9 hodin a žákavské družstvo se připravovalo na tři soutěžní disciplíny. První z nich byla uzlová štafeta, kde se bohužel projevila zřejmě nervozita a Markét zazmatkovala u svého uzlu a tento byl vyhodnocen jako nesprávně uvázaný a byl ohodnocen penalizací. Nelichotivý čas znamenal v disciplíně až 31. místo. Ani následná štafeta požárních dvojic neproběhla zcela hladce a zřejmě byla znát zimní pauza. Čas 55,43 s. sice nebyl nejhorší, ale ve velké konkurenci stačil na 11. místo v disciplíně. V závěrečné disciplíně štafetě 4×40 m se snažili všichni závodníci ještě podat co nejlepší výkon. Rozvážný rozběh zakončený v čase 36,43 s. byl 17. nejlepším toho dne. V celkovém hodnocení po součtu bodů za umístění ze žákavští ve své první účasti na této soutěži umístili na konečném 19. místě ze 45 hlídek. Společně s pěticí závodníků jela jako náhradnice Karolína Valešová, která byla na závodech zapůjčena do hlídky Českého Těšína, kde předvedla velmi pěkné výkony.

Po závodech ale oba kolektivy ještě zůstali v Havířově, přespali ještě jednu noc v tělocvičně, druhý den si prohlédli město Havířov, zašli si na oběd a poté vyrazili opět vlakem směrem k domovu.

sestava: Lukáš Valeš, Štěpán Šimek, Jakub Zelený, Matyáš Dupal, Markéta Šimková, Karolína Valešová