Halová soutěž v Oplotě

24.3.2018

V sobotu 24. března ráno vyjela družstva žákavských mladých hasičů na soutěž v Oplotě zařazenou do ligy okresu Plzeň-jih. Již cestou na závody se vyskytly první problémy dne a po poruše vozidla Avia Furgon zůstali téměř všichni závodníci za obcí Netunice. Naštěstí nám pomohl Vladimír Krňoul a SDH Nezvěstice a zařídili pro naše děti náhradní dopravu svými dodávkami. Na závody naše družstva dorazila i přes tyto komplikace naštěstí včas a jejich účasti nic nebránilo. Do soutěže nastoupila dvě družstva mladších a dvě družstva starších žáků.

            Se startovním číslem 3 absolvovalo překážkovou dráhu s vázáním uzlů a disciplíny ze závodu požární všestrannosti první družstvo starších žáků. Bohužel chybně uvázaný uzel, určení azimutu a chyba v poskytování první pomoci znamenaly 13 trestných minut a ty družstvo usadily až na 26. místo z 31 hlídek. Druhé družstvo starších žáků si počínalo lépe, ale ani to se nevyhnulo 3 trestným minutám za špatně uvázaný uzel, i když v dalších disciplínách udrželo čisté konto, v celkovém součtu to stačilo až na 7. místo, které bylo pro členy družstva zklamáním.

Obě družstva mladších žáků startovala hned po sobě jako 24. a 25. První pětici závodníků se také moc nedařilo a z překážkové dráhy si odneslo 7 trestných minut, ke kterým přidali ještě dalších 10 za špatně určený azimut a poskytování první pomoci. V celkovém hodnocení se první hlídka mladších umístila na 13. místě. Druhá hlídka si v překážkové dráze počínala velmi dobře, ale i ona dostala 1 trestnou minutu za špatnou pořadovou přípravu družstva, což bylo stále pěkným výsledkem. Bohužel v dalších disciplínách opakovali chyby svých kolegů z prvního družstva a dalších 10 trestných minut znamenalo ztrátu nadějí na medailové pozice. V celkovém hodnocení soutěže se umístilo druhé družstvo na 6. místě z 22.

Napsat komentář