Humanitární pomoc

1.3.2022

V pondělí 28.2. proběhla v sále našeho obecního úřadu humanitární sbírka na pomoc lidem zasaženým válkou na Ukrajině. Původní plán byl, že věci budou naloženy a odvezeny soukromou osobou, která do místa potřeby vypravuje dodávku.

Zde se ukázalo, že štědrost lidí je obrovská a jedna dodávka nebyla schopna velké množství věcí pojmout. Za to vám všem, kteří jste přispěli patří obrovský dík. Proto se starosta obce a člen SDH Žákavá Milan Polívka spojil s neziskovou organizací na Slovensku a spolu se starostou SDH Žákavá Josefem Horou st. vyrazili dodávkou dobrovolných hasičů v úterý 1.3. vybrané věci předat do záchytného skladu na Slovensku.

Z fotografie je jasné, že vše se do jedné dodávky nevešlo. Proto se Milan Polívka spojil s další organizací v Praze, která pomůže lidem postiženým válkou na Ukrajině tady u nás. Zbylé věci tak byly ve středu 2.3. odvezeny do skladu této organizace v Praze.

Obrovské díky patří všem, kteří se v této těžké situaci snaží jakýmkoliv způsobem pomoci.