Noční soutěž a ZČHL – Únětice

12. a 13.8.2023

Po vyhlášení výsledků v Robčicích holky balí všechny své věci a rychle se přesouváme do Únětic, ať si zabereme nějaké pěkné místo. Rozbíjíme tábor a pomalu vyhlížíme první ročník noční soutěž v požárním útoku na 2 hadice B a sklopné terče.

Po dešťové přeháňce se noční závod rozjíždí a holky se můžou chystat. Start a vybíháme v parádní atmosféře na krásnou a plně osvětlenou dráhu. Vše cvaká a běží tak, jak má, a voda už letí z proudnic na terče a časomíra stojí v čase 19:60 s. a poté čekání, na co to vlastně bude stačit. K velkému nadšení všech žákavských se holkám daří zaběhnout druhý nejlepší čas v ženské kategorii a berou tak velmi originální pohár, medaile a finanční odměnu! A teď už hurá do víru večerní zábavy 😉

Při nedělním ránu všechny v areálu vítá sluníčko a vše se chystá na start dalšího kola ZČHL. K týmu už se připojuje trenér Josef a přijíždí i slušná podpora členů žákavského sboru. Krásný nový areál, skvěle šlapající organizace soutěže a úžasná atmosféra, co víc si přát. Kluci už mají odběháno a jdeme se chystat. Při přípravě panuje lehká nervozita, ale nesmíme se nechat rozhodit. Všechny holky na startovní čáře a výstřel! Zadek opět klapne na jedničku, ale bohužel Veru ještě sedí na základně, protože si cvakla levé „céčko“ pouze na jeden zub a ještě přes pojistku. Rychle se snaží problém vyřešit, ale to už jí rozdělovač zatahují proudařky. Nakonec se vše podaří správně zapojit a roztáhnout hadice a útok přeci jen dokončit. Bohužel čas 28:10 s. je nejhorším z dokončených pokusů a stačí až na 11. místo.