Radyňská liga MH – Dolní Lukavice

18.5.2024

Závodní víkend střídá závodní víkend a teď to bude obzvláště výživné! V sobotu ráno na naše mladé hasiče čeká před hasičárnou jen jedna dodávka, nasedáme a vyrážíme směr Dolní Lukavice na další kolo Radyňské ligy. Skladba disciplín je zcela totožná jako na žákavské soutěži a víme tedy, do čeho jdeme. Počasí bohužel není vůbec příznivé a chladno je vylepšené větrem a častým deštěm. Zřejmě i s ohledem na počasí je do soutěže přihlášeno jen 11 družstev mladších a 10 starších žáků.

První do soutěže v žákavských dresech vstupují starší žáci na dráze požárního útoku, který lehce změnil složení kvůli absentujícímu Vojtovi na koši a jeho postu se ujímá Jakub, kterému se nepodaří úplně dobře nalít a většinu vody ze savce vylívá vedle, Dan na stroji musí čekat velmi dlouho na vodu, ale to zase moc nevadí, protože Kája sedí dlouho na základně a navíc jí na dráze vypadne z rozdělovače hadice levého proudu. Naštěstí pohotově zasáhne, zavře kohout, zapojí a voda může na terče, ale čas běží neúprosně a časomíra se zastavuje na čase 24,79 s. a to je až 6. čas v kategorii. Všichni z týmu chtějí své umění ukázat na disciplíně CTIF, to se jim daří a dráhu proběhnou bez větších komplikací v čase 36,29 s. a to je druhý nejlepší čas této disciplíny. Sečteno, podtrženo i přes nehezký výsledek z požárního útoku naši starší žáci berou celkové 3. místo.

Mladší se do závodu pouštějí také na požárním útoku a předvádějí pěkný rozběh, především Filip na koši, který si vystačí zcela sám a koš dává levou zadní. Viky na levém proudu si stále zvyká na svůj nový post a voda na proudnici jí lehce rozhodí, ale čas se zastavuje na hodnotě 20,43 s. a to je třetí nejlepší čas v mladších a navíc jen 0,4 s. od nejlepšího času a sezónní osobák této sestavy. Přecházíme tedy na druhou disciplínu, kde to vypadá opět na úspěch, protože všichni probíhají tratí bez komplikací, Filip pumpuje jako o život a Vanessa plní terč velmi rychle. Bohužel Vojta nedostatečně utahuje svůj, jinak správně uvázaný tesařský uzel, a ten se ještě během pokusu rozpadá a padá ze stojanu. K druhému nejlepšímu času disciplíny (51,34 s.) tedy přičítáme hrozivých 180 s. a výsledných 231,34 s. padá až na šesté místo disciplíny. V celkovém součtu obsazují mladší žáci trošku nečekané, ale nepopulární 4. místo.