Soutěž mladých hasičů Blovice

17.10.2017

V sobotu 14. října naše děti vyrazily na poslední soutěž letošního kalendářního roku. Tato se již tradičně koná v nedalekých Blovicích. Letos pořádající sbor musel přistoupit ke změně místa konání, protože na tradičním místě u hasičské zbrojnice teď probíhá výstavba nové zbrojnice, a proto letošní závody proběhly ve venkovním areálu blovické sokolovny. Tato změna nakonec byla velmi příjemná jak prostředím, tak i celkovou organizací a uspořádáním soutěže.

         Žákavští do závodu postavili dvě družstva mladších a dvě družstva starších žáků. První do závodu vyrazili mladší žáci. První hlídka byla složena z nejmladších členů dětského družstva, ale v závodě si její členové počínali poměrně dobře a vcelku se jim dařilo, čemuž odpovídalo i celkové 11. místo z 21 soutěžních hlídek v kategorii.  Druhá hlídka složená z již ostřílených hasičů do závodu vtrhla z 15. startovní pozice a ihned předvedla dosavadní nejrychlejší čas na štafetě požárních dvojic. Jejich čas 81,25 s. se navíc nepodařilo překonat žádnému dalšímu družstvu v kategorii. V dalších disciplínách dle závodu požární všestrannosti si počínali také velmi bravurně a vyvarovali se trestným bodům za chyby. Na střelbě ze vzduchovky jim zůstalo jen 5 špalíčků z 15, a tak bylo čekání na výsledkem velmi vypjaté. Velké čekání se při nástupu změnilo v obrovské nadšení, protože se družstvo mladších žáků umístilo na celkovém 1. místě v kategorii mladších žáků!

         První hlídka starších žáků začala závod také velmi pěkným časem 66,47 s. na štafetě požárních dvojic, který znamenal v této disciplíně 3. místo. I v dalších disciplínách si počínali bez chyb a je třeba vyzdvihnout střelbu ze vzduchovky, kde hlídka zanechala pouze 1 špalíček z 15! Bohužel na posledním stanovišti došlo k chybě jednoho závodníka při označování technických prostředků a to znamenalo značný přírůstek trestných bodů, který v  součtu znamenal 3. místo v celkovém hodnocení soutěže, které se v kategorii starších žáků zúčastnilo 26 družstev. Druhá hlídka starších si také nepočínala špatně. Na štafetě požárních dvojic se s časem 71,47 s. umístili na 5. místě. Bohužel ani oni se nevyvarovali trestným bodům, které si připsali na vázání uzlů a topografii. Ovšem v celkovém hodnocení soutěže skončili na 12. místě.