ZPV Vrčeň

7.10.2017

Družstvo mladších žáků našich hasičů zahájilo v sobotu 7. října svoji třetí sezonu na závodě požární všestrannosti, který je první částí okresního kola celostátní soutěže mladých hasičů hry Plamen. Letošní rok se o pořádání závodu postarali hasiči z Vrčeně u Nepomuka. Do závodu nastoupily reprezentovat sbor dobrovolných hasičů Žákavá dvě hlídky starších žáků a dvě hlídky mladších žáků.

Jako první do závodu odstartovaly hlídky starších žáků a žákavští se do soutěže rozeběhli okolo půl 11. dopoledne. První hlídka doběhla do cíle v čase 30 min. 11 s. a v závodu obdržela 10 trestných minut za nesražené špalíčky na střelbě ze vzduchovky. Ostatní disciplíny na trati zvládla tato hlídka bez jediné chyby! Výsledný čas 40 min. 11 s. znamenal 3. příčku v závodě. Druhá hlídka absolvovala trať za 34 min. 42 s. a připsala si celkem 16 trestných minut na střelbě, určování azimutu pomocí buzoly a překonání vodorovného lana. Tato hlídka se umístila v celkovém hodnocení na 13. místě.

Naši mladší žáci se postavili na start závodu až okolo půl 1 odpoledne. První hlídka přiběhla do cíle po 35 minutách, ale ihned hlásili, že se jim bude odečítat čekací čas na stanovištích, a tak byl jejich čas na trati upraven na 31 min. 41 s. Během závodu hlídka nabrala celkem 15 trestných minut na střelbě, vázání uzlů a základech zdravovědy. Druhá hlídka absolvovala po odečtu čekacího času trať v čase 26 min. 44 s., což byl druhý nejlepší čas na trati v rámci obou kategorií! Rychlejší čas měla pouze hlídka starších žáků Želčan. Za zmínku stojí úspěch na disciplíně překonání vodorovného lana, kde děti musí překonat vzdálenost 3 metry. Tuto disciplínu v kategorii mladších zvládly se stoprocentní úspěšností pouze žákavské hlídky! Po doběhnutí družstva ovšem převládlo lehké zklamání, neboť závodníci během závodu nabrali nepříjemných 19 trestných minut na stejných disciplínách jako první hlídka. Celkové výsledky ovšem všechny velice potěšily, protože i přes vysoký počet trestných minut se umístila druhá hlídka mladších žáků na 2. místě a první hlídka na 3. místě!