Soutěž mladých hasičů Chlum

28.4.2018

Poslední víkend v dubnu přinesl pro žákavské mladé hasiče první venkovní závody po zimě a také první soutěžní požární útoky v roce 2018. Konala se totiž soutěž mladých hasičů v požárním útoku a štafetě požárních dvojic na Chlumu. Tato soutěž je zařazena do seriálu ligy mladých hasičů okresu Plzeň-jih a žákavská družstva zde tedy nemohla chybět.

         Soutěž začínala již dopoledne a sjelo se 22 družstev mladších žáků a stejný počet starších žáků. Závodní den zahájila kategorie mladších svými pokusy na štafetě požárních dvojic, ze které se poté přemístili na start požárních útoků. Žákavští do soutěže přihlásili dvě družstva mladších. Družstvo s označením „Poníci“ odstartovalo hned jako druhé a štafeta se našim nejmenším povedla velmi pěkně v čase 81,09 s. Následný požární útok sice přinesl velkou nervozitu a kritické chvíle při přípravě základny, ale po odstartování všichni nervozitu hodili za záda a vše šlapalo bez větších problémů až k terčům, které se podařilo srazit v čase 25,95 s. Celkové výsledky závodu se sestavovaly součtem časů z obou disciplín a „Poníci“ se součtem 107,04 obsadili naprosto úžasné 5. místo!

         Jako 6. družstvo kategorie mladších se na start štafety požárních dvojic postavilo druhé žákavské družstvo označované jako „Koně“. V tomto případě se jedná o již ostřílené závodníky a toto dokazovali i na štafetě, kde dosáhli času 71,06 s. (nejlepší čas kategorie mladších). Bohužel nedočkavost jedné ze závodnic a její předčasné vystartování družstvu přineslo 10 trestných vteřin k času. Do požárního útoku se tak nastupovalo s klidem a touhou ukázat své kvality v této disciplíně. A to se opravdu podařilo, když se časomíra zastavila na čase 17,58 s. (druhý nejlepší čas v kategorii byl 19,55 s.). Vzhledem k penalizaci nebyly ambice veliké a o to překvapivější bylo závěrečné sčítání časů. Koně dosáhli celkového času 98,64 s., což byl druhý nejnižší součet kategorie mladších! Koně si tak z Chlumu přivezli stříbrné medaile za 2. místo!

V kategorii starších soutěžilo jedno žákavské družstvo, které opět začalo štafetou požárních dvojic. Ta se družstvu povedla na výbornou a dosažený čas 58,50 s. se nepodařilo nikomu jinému překonat! Do požárního útoku se tak nastupovalo s vidinou nejvyšších stupňů. Bohužel nepozornost levé proudařky a dlouhý nástřik přinesl čas požárního útoku 25,34 s., který byl až 8. v kategorii starších a celkový součet 83,84 s. stačil v soutěži na výsledné 5. místo.

Napsat komentář