Soutěž mladých hasičů Chouzovy

5.5.2018

Na další závody naši nejmladší nemuseli dlouho čekat, protože hned další víkend po závodech na Chlumu jsme jeli do Chouzov s touhou nasbírat zase nějaké body do ligy mladých hasičů okresu Plzeň-jih.

         Vzhledem k absenci dvou členů v družstvu mladších, bylo do soutěže nasazeno jen jedno družstvo. Jedním družstvem byla za Žákavou zastoupena i kategorie starších.

         První se na start jako tradičně postavili mladší žáci. Žákavští odstartovali jako šestí disciplínou požární útok. Změny na dvou postech v útoky nebyly na základně poznat a vše klaplo, jak mělo. Bohužel došlo k zakopnutí levého proudaře a zdržení celého útoku, který se podařilo dokončit v čase 21:25 s., což znamenalo 4. místo v této disciplíně. Druhou disciplínou byl útok se džberovou stříkačkou na plechovky, který se běžel dvoukolově a oba časy se sčítaly. Zde vše proběhlo tak, jak mělo, a výsledný čas 53,25 s. se nepodařilo nikomu dalšímu překonat. V součtu bodů za umístění dosáhli žákavští  nejnižšího čísla ze všech a při vyhlášení výsledků tak převzali pohár, medaile a dort za 1. místo!         

Starším žákům se bohužel při absenci svých vedoucích příliš nedařilo. V útoku se džberovou stříkačkou sehrála svou roli nervozita kapitánky družstva a součet časů 69,83 s. stačil na 6. místo v této disciplíně. Ani v požárním útoku družstvo starších smůla neopustila a zdržení závodnice na rozdělovači a mírný prostřik na levém proudu stačil na 5. místo. V součtu bodů za pořadí se starší žáci umístili na nepopulárním 4. místě.