Soutěž mladých hasičů – Dnešice

19.6.2022

Náročný závodní víkend žákavských hasičů zakončili v neděli mladí hasiči, kteří se vydali na svůj poslední závod před prázdninami do Dnešic. Závod skládající se z uzlové štafety a požárního útoku na nástřikové terče byl ztížen i velkým vedrem, které panovalo již od rána.

Mladší žáci na místě obdrželi startovní číslo 1 a začínali tak po slavnostním zahájení svůj závodní den na uzlové štafetě. Ta se žákavským povedla bez jediné chyby a byla zakončena v čase 92,23 s., tento čas byl po opravách výsledků kvůli penalizaci jiných družstev v celkovém hodnocení disciplíny nejrychlejší (v kategorii starších by byl 3. nejrychlejším). Velká spokojenost závodníků i trenérů! Krátce po uzlové štafetě se již chystal také rozběh žákavských na základně požárního útoku. Na nervozitu při přípravě nebyl čas, ale přišla až po odstartování, když Markéta na spoji do mašiny nemohla najít ten správný způsob a celý útok se tak velmi zdržel. Přesto se podařilo nakonec vodu na terče dostat a velmi pěkný nástřik zastavil časomíru na čase 36,29 s., což byl čas velmi daleko od možností tohoto družstva. To bylo znát i v celkovém hodnocení disciplíny, kde to stačilo na 7. místo. V celkovém součtu bodů za umístění, ale uzlová štafeta pomohla družstvu mladších žáků umístit se na 3. místě z 10 týmů.

Starší žáci v současné době zatížení maximální přípravou na mistrovství ČR hry Plamen si měli zajet do Dnešic spíš pro odreagování. Toto si ale asi špatně vyložili a při svém pokusu na uzlové štafetě hned dva závodníci své uzle pokazili a penalizace 6 minut uvrhl tento pokus až na 13. místo v disciplíně. Vyhlídky na úspěch v závodě byly pryč. Družstvo si alespoň zpravilo chuť na požárním útoku, který po menším zaškobrtnutí při nalévání, zvládli závodníci dokončit v čase 20,80 s., který překonalo pouze družstvo Ledců. V celkovém hodnocení starší žáci obsadili v konkurenci 18 družstev 7. místo.

starší žáci:
Štěpán Šimek, Klára Fialová, Zdeněk Hora, Eliška Vyskočilová, Ondřej Fiala, Lukáš Valeš, Jakub Zelený

mladší žáci:
Filip Šimek, Viktorie Dupalová, Markéta Albrechtová, Karolína Valešová, Aneta Zelená, Markéta Šimková, Jakub Šlais