Soutěž Nezvěstice – děti

26.9.2021

V neděli jsme vyrazili na dětské závody do sousedních Nezvěstic. Soutěžilo se v požárním útoku na sklopné terče. Každé soutěžní družstvo mělo dva pokusy a počítal se lepší čas. Byly připraveny dvě dráhy a soutěž tak za příjemného počasí pěkně odsýpala.

Soutěž zahájila kategorie mladších žáků čítající 6 kolektivů a žákavští se na start postavili jako poslední. V družstvu na poslední chvíli došlo ke změně na postu pravého proudu, kde za zkušeného Jakuba Zeleného zaskočil zkušenosti teprve sbírající Vojta Vrága. Zřejmě nervozita nedovolila všem členům družstva podat svůj obvyklý výkon a útok po značném prostřiku obou proudařů zastavil časomíru na hodnotě 22:99 s., což po prvním kole znamenalo 4. místo a nespokojenost. Bohužel v druhém kole došlo k velkému zaváhání košařky Markéty Šimkové a ani pěkný sestřik nezachránil tento útok, který skončil v čase 23:18 s., družstvu se tak nepodařilo vylepšit svůj čas a po zlepšení hasičů z Nepomuka žákavští mladší žáci skončili na celkovém 5. místě.

V kategorii starších bylo přihlášeno celkem 12 družstev a i konkurence tak byla značně vyšší. Žákavští se na start svého pokusu postavili jako 9. a ani jim se v prvním kole nevyhnuly problémy se sražením terčů a po značeném prostřiku dokončili svůj útok v čase 18:72 s. Před druhým pokusem v týmu vládla značná nervozita, ale ta při startovním výstřelu ze všech spadla a útok se rozbíhal velmi pěkně. Bohužel levý proudař Zdeněk Hora se opět nevyvaroval mírnému prostřiku, který jejich pokus ukončil v čase 16:54 s. a tento posunul žákavské starší žáky na celkové 3. místo v soutěži.

družstvo mladších žáků:
koš: Markéta Šimková, savec: Eliška Vyskočilová, béčka: Karolína Valešová, rozdělovač: Daniel Vaneš a Miloš Zahradník, pravý proud: Vojtěch Vrága, levý proud: Matyáš Dupal

družstvo starších žáků:
koš: Štěpán Šimek, savec: Klára Fialová, stroj: Nicol Polívková, béčka: Ema Karasová, Valerie Zahradníková, rozdělovač: Ondřej Fiala, pravý proud: Lukáš Valeš, levý proud: Zdeněk Hora