Soutěž Oplot

23.3.2019

Do jarní části aktuální sezony jsme nastupovali s velkým odhodláním a motivací, protože jsme si z úvodních dvou závodů z podzimní části nesli body za dvě první místa (Střížovice, Blovice). Bohužel špatná zpráva přišla na prvních jarních závodech 23. března v Oplotě, kde jsme se dozvěděli, že kvůli vcelku nesmyslným chybám byla anulována soutěž v Blovicích. Děti jsme s tím ale nezatěžovali a snažili se jejich koncentraci udržet na maximální výkon.

Soutěž v Oplotě byla v uplynulých letech prováděna ve vnitřních prostorách tamní sokolovny. V letošním roce pořadatelé vzhledem k příznivé předpovědi počasí a velkému počtu přihlášených družstev přistoupili ke kombinaci plnění soutěže venku i uvnitř. Za SDH Žákavá byla do soutěže přihlášena dvě družstva mladších žáků. Koně si počínali jako ostřílení mazáci a pouze zdržení jednoho závodníka při vázání uzlů jim vyneslo druhé místo v první disciplíně . V dalších úkolech si již počínali lépe a obsadili celkové 2. místo v závodech. Poníci nasbírali během soutěže více trestných bodů a jejich umístění si již nepamatuji…

Po Oplotě nás čekaly už závody zahrnující i požární útok, ovšem počasí nám nepřálo a trvalo vcelku dlouho, než jsme mohli začít trénovat útoky i s vodou.