Šťáhlavy – dětská soutěž

11.6.2023

Starším žákům evidentně nestačilo celodenní závodění na krajském kole, a proto ještě před sobotním příjezdem domů plánují, že v neděli ráno vyrazí do Šťáhlav na soutěž mladých hasičů v požárních útocích na nástřikové terče. V kategorii starších je přihlášeno 5 družstev a jde se tedy na dvě kola s tím, že se do celkového hodnocení bude počítat lepší čas. Žákavští mají startovní číslo 1. 

Příprava základny probíhá hladce a rychle a všichni už stojí na startovní čáře. Základna cvaká velmi pěkně, Štěpán noří savec s košem do vody a hadicové vedení se již natahuje k terčům. Jen Markét na levém proudu malinko zaostává. Dan na stroji trošku experimentuje s plynem, ale voda je již v hadicích a hledá si cestu k terčům. Ale následné plnění terčů se vůbec nedaří a to především Markét, která je značný kus od čáry nástřiku. Nepovedený útok je dokončen v čase 32,55 s., který je sice po prvním kole nejlepší, ale rozhodně nad tímto výkonem nepanuje v týmu spokojenost.

Máme tu druhé kolo a šanci na opravu a možnost ukázat, že požární útoky přeci umíme! Odstartováno a jdeme na to, voda v hadicích, vypadá to slibně. Ale bohužel na levém proudu se rozpojují hadice a vzniká tak zmatek a prodleva, než se podaří hadice zase spojit a poté ještě naplnit terče. Výsledný čas přes 50 vteřin není rozhodně nic na zlepšení nálady.         

V celkovém hodnocení soutěže nakonec žákavští starší žáci obsazují 3. místo a potvrzují tak bronzovou formu tohoto víkendu.