Výjezd jednotky 10.7.2021

V dopoledních hodinách v sobotu 10. července se obcí rozezněla siréna a členy jednotky sboru svolávaly sms zprávy o stoupajícím kouři někde v okolí lesa Sváreč a areálu firmy Alimex. Odjezd jednotky ze základny byl velmi rychlý, ale již při výjezdu z obce směrem na uvedené místo situace začala napovídat, že se bude jednat o planý poplach. Stoupající kouř byl lokalizován u rekreační chaty E 141 u potoka Bradava, kde majitel chaty s přáteli prováděl úklid po čtvrteční bouřce a při tomto pálili větve a zbytky stromů. I přes rychlou informaci operačnímu středisku HZS na místo dorazila ještě jednotka ze sousedních Nezvěstic a profesionální hasiči ze stanice Plzeň-Slovany. Majitel chaty byl poučen o povinnosti každé pálení nahlásit na linku 150 nebo na internetových stránkách www.hzscr.cz. Před odjezdem z místa byl velitel jednotky osloven majitelem sousední chaty, zda by bylo možné odčerpat vodu z jeho sklepa . Jednotka tak nevyjela zcela zbytečně a za využití plovoucího a kalového čerpadla odčerpala vodu ze zatopeného sklepa příslušné chaty.