Západočeská hasičská liga – Mokrouše

3.8.2024

Třetí víkend za sebou vyrážíme na hasičské závody a tentokrát to naštěstí nemáme vůbec daleko. Ráno nás při odjezdu pozlobí naše jinak věrná dodávka, ale vyrážíme. Na nebi se vytahují mračna slibující déšť a my doufáme, že počkají až na konec závodů, ale takové štěstí úplně nemáme.

Kluci jdou do akce již tradičně na konci startovní listiny a pro tentokrát jako pomoc do sestavy naskakuje zkušený strojník Václav. Bohužel Libor dává koš až nad kádí a nepohodne se s Matějem, takže se nepodaří nabrat do savce vodu a tento pokus končí v kolonce „NP“.

Holky startují jako druhé a zde si stroj zase vyzkouší Nici, která posílá do hadic rychlou vodu, ale Veru na rozdělovači zůstane nastevřený prostřední kohout a následný výstřik vody otočí rozdělovač a značně zkrátí možnost doběhu pro Káju na levém proudu. Nici se navíc výstřiku vody lekne a zbytečně moc a na dlouho ubírá plyn. Útok se podaří dokončit, ale čas 21:89 s. je zklamáním a holky za něj berou tradiční 7. místo.

Na závěrečný nástup a balení začíná slušný déšť a navíc nám již definitivně přestává startovat dodávka, takže čekáme v Mokrouších na výměnu za novou dodávku a přesouváme se do Stýskal, kde někteří využívají pěkné koupaliště nacházející se vedle hasičského hřiště, ale především se chystáme na noční soutěž.