Závody v Nebílovech – děti

24.4.2022

V neděli jsme se vydali na naše první závody v roce 2022 do Nebílov. Počasí nám extrémně nepřálo a téměř po celý průběh závodů pršelo a bylo chladno. Soutěž se skládala ze štafety požárních dvojic a požárního útoku na sklopné terče.

Na základně požárního útoku se jako první začali připravovat mladší žáci a žákavští měli startovní číslo 4. Příprava útoku byla bez větších problémů a povedl se i start, na základně se pouze trošku zdržel Vojta na pravém proudu, zadek se povedl bez problémů a ani před mašinou nenastaly žádné velké problémy a útok se podařilo dokončit v čase 23,8 s., což znamenalo 4. místo na této disciplíně. Následovala štafeta požárních dvojic, která na podmáčeném travnatém povrchu nebyla vůbec jednoduchá. Všichni členové družstva ovšem zachovali klid a štafeta se jim povedla bez větších zádrhelů zakončit v čase 72,95 s., se kterými byli závodníci i trenéři spokojení. Po smolné penalizaci družstva z Letkova se nikomu nepodařilo tento čas překonat a žákavští se tak ve štafetě umístili první. V celkovém hodnocení po součtu bodů za umístění skončili na velmi pěkném 2. místě.

Starší žáci zahájili svůj závodní den na štafetě požárních dvojic a potvrdili svojí velkou formu z tréninků, kdy parádní výkon zakončili časem 52,33 s. a disciplínu ovládli suverénním způsobem. Povzbuzení výsledkem se připravovali na požární útok, který měl být potvrzením dobré formy. Bohužel se první komplikace vyskytly již na koši, kde Štěpán šrouboval asi na tři pokusy ještě nad kádí. Lehkým komplikacím se nevyhnul ani Dan na stroji a pozdější voda zachránila Elišku na béčkách, která měla značné problémy se zapojením hadice do stroje. Útok dokončený v čase 20,36 s. byl zklamáním a v požárním útoku stačilo až na třetí místo. Po součtu bodů za umístění skončila první tři družstva na stejném počtu a rozhodovalo umístění v požárním útoku, které bohužel pro žákavské znamenalo celkové 3. místo v soutěži.

Do soutěže zasáhlo ještě družstvo starších žáků, které bylo doplněno členy z již zmíněného družstva, a proto bylo zařazeno mimo soutěž.

mladší žáci:                                                        starší žáci:

Filip Šimek                                                       Štěpán Šimek

Viktorie Dupalová                                         Klára Fialová

Aneta Zelená                                                   Daniel Vaneš

Karolína Valešová                                         Eliška Vyskočilová

Markéta Šimková                                          Ondřej Fiala

Markéta Albrechtová                                   Zdeněk Hora

Vojtěch Vrága                                                  Lukáš Valeš

Jakub Šlais                                                        Valerie Zahradníková

                                                                              Matyáš Dupal

                                                                              Jakub Zelený