ZČHL – dvoukolo Bolkov – Mochtín

30. – 31.7.2022

Poslední červencový víkend se pro žákavské ženy nesl opět v duchu závodů Západočeské hasičské ligy.

Tentokráte se začínalo v sobotu v Bolkově, kde holky již při příjezdu přivítal déšť, který naštěstí v průběhu mužské kategorie ustal a ženy tak mohly do svého klání vyběhnout na sluncem zalitou dráhu, která má svá úskalí, protože na ženské vzdálenosti se od poslední značky na odhození hadic zvedá do mírného stoupání. Tato skutečnost byla znát již na časech prvních družstev, které se pohybovaly od 18 vteřin výš. Žákavské ženy se opět nevyhnuly změnám v sestavě oproti předchozím závodům, a tak si svoji premiéru na proudu odbyla Nici. Bohužel ještě před odstartováním spadla jedna koncovka u rozdělovače, takže Michala byla lehce pod tlakem a bohužel se jí nepodařilo tento spoj zapojit a rozpadl se jí krátce za základnou a navíc ještě podklouzla. Vše se sice podařilo nakonec zapojit a dotáhnout plnící se vedení na svá místa, ale na proudech se podařilo útok dokončit až v čase 30,58 s. (Nici na levém 29,68 s.), což byl nejhorší ženský pokus toho dne a konečné 10. místo.

sestava Bolkov: Julie Hladíková – koš, Anna Šlejsková – savce, Karolína Hamplová – stroj, Lucie Horová – béčka, Michaela Hamplová – rozdělovač, Nicol Polívková – levý proud, Lucie Hoblová – pravý proud

zleva: Karolína Hamplová, Lucie Horová, Julie Hladíková, Anna Šlejsková

Nebyl čas na truchlení, ale bylo třeba vše sbalit, naložit do dodávky a pokračovalo se dál směrem Mochtín, protože víkend ještě zdaleka nekončil. Po nákupu nejnutnějších pochutin a zásob na večer si již holky budovaly své zázemí na hřišti v Mochtíně, kterému se naštěstí již poslední dešťové přeháňky tohoto víkendu vyhnuly. Ančí s Julčou si cvičeně zaběhly večerní soutěž o nejrychlejší náběr, který se prováděl klasickým náběhem na základnu a čas zastavovala klapka umístěná na výstupním béčkovém hrdle mašiny, která nebyla při pokusu nastartovaná. Holkám se povedl hned první rozběh, ve kterém dosáhly času 10,00 s. Ve svém druhém pokusu se nepatrně pohoršily na 10,45 s. Z večerní soutěže si odnesly diplom za 5. místo v ženské kategorii. Potom již nastal čas na večerní zábavu.

Zleva: Anna Šlejsková, Julie Hladíková

První sluneční paprsky již tahaly ze stanů první závodníky a vše se začínalo chystat na nedělní závod. Mochtínská dráha měla velmi pěkný travnatý povrch a téměř v celé své délce je oproti Bolkovu mírně svažitá. Pěkné počasí i dráha slibovaly tedy také pěkné časy. Žákavské holky tentokrát sestavou zamíchaly již během víkendu a v pozměněné sestavě se na start svého pokusu postavily jako třetí. Odstartovat se povedlo hned napoprvé velmi pěkně, bohužel se vše zadrhlo již na samém začátku, protože Julča si vybrala svoji smolnou chvilku a nedařilo se jí nasadit koš. Nakonec ale přeci jen nad svým náčiním zvítězila a mohla tak poslat vodu do stroje a dále do hadic. Bohužel zpožděná voda se dostala k proudařkám již do natažených hadic, které ještě potrápily Nici na levém proudu, která ukončila žákavský pokus na hodnotě 23,06 s. (Lucka na pravém 20,91 s.) a v nedělním závodě znamenal 8. místo z 10.

sestava Mochtín: Julie Hladíková – koš, Anna Šlejsková – savce, Lucie Horová – stroj, Veronika Tothová – béčka, Michaela Hamplová – rozdělovač, Nicol Polívková – levý proud, Lucie Hoblová – pravý proud

zleva: Nicol Polívková, Lucie Hoblová