Západočeská hasičská liga – Mokrouše

6.8.2022

V sobotu 6. srpna pořádal další závod ze seriálu Západočeské hasičské ligy sbor dobrovolných hasičů Mokrouše. V týdnu před závody proběhl opět trénink v pozměněné sestavě a sobota měla ukázat, jak moc se trénink vydařil a zda se podaří konečně přerušit sérii neúspěchů.

Sobotní ráno sice nebylo po nočním dešti z nejkrásnějších, ale při odjezdu ze Žákavé již začalo z mraků vykukovat slunce a v Morkouších již panovalo krásné letní počasí a příjemnou teplotou. Dráha vypadala velmi pěkně a daly se tak očekávat i vynikající výkony. Mírnou komplikací pro žákavské ženy byla absence trenéra Josefa Hory ml., kterého zastoupil Libor Valeš.

Vše připraveno a holky stojí na startu, výstřel a jde se na to. Bohužel hlavní plán ukončit bodový půst se bortí již u kádě, kde se Jůli nepovede úplně ideálně potopit koš se savcem a Ančí nedokáže ponořit celý savec, pak už je znát na stroji menší objem nalité vody a a mašina si proto několikrát zaškytá, než se podaří poslat do hadic potřebnou dávku vody. Holky na proudech pak čekají na čáře na vodu. Kája rozsvítí svůj terč v čase 19,61 s. a celkový čas určuje Lucka po mírném prostřiku na 20,23 s. Dosažený čas v celkovém hodnocení končí těsně pod bodovaným umístěním na 8. místě z 13 zúčastněných družstev.

sestava: Julie Hladíková – koš, Anna Šlejsková – savce, Karolína Hamplová – stroj, Veronika Tothová – béčka, Michaela Hamplová – rozdělovač, Karolína Přibáňová – levý proud, Lucie Hoblová – pravý proud