ZČHL – Štěnovický Borek

15.7.2023

Předpověď počasí slibuje na sobotu uprostřed července nejteplejší den léta s teplotami okolo 36°C, ale to nám nezabrání zúčastnit se s družstvem žen dalšího kola Západočeské hasičské ligy. Bohužel probíhající dovolené ovlivňují sestavu na tento víkend i možnost trénování. Na štěstí se podaří domluvit na záskok na rozdělovači Báru Kozlovou a dát v kompletní sestavě alespoň jeden trénink a buď to vyjde, nebo ne.

Již odjezd do Borku je náročný, protože těsně před ním členové jednotky, včetně trenéra a řidiče Josefa, zasahují u požáru slámy, ale s mírným zpožděním odjíždíme a do Borku přijíždíme těsně před začátkem kategorie žen, rychle vyndáváme věci z dodávky a rovnou je nosíme na přípravnou základnu, mašinu zahříváme ještě před základnou požárního útoku. Vše je velmi rychlé a holky už staví základnu pro svůj rozběh. Rozhodčí na základně je stále nespokojený se spoji na rozdělovači a Barča je z toho dost nervózní, ale jde se na start! Výstřel a běžíme k základně. Zadek klapne na výbornou a voda je v mašině, ale Barče se nedaří zapojit béčkový spoj na rozdělovač a pokouší se o to ještě při odběhu ze základny, ale bohužel je zatažena proudařkami a Kája na stroji celý pokus raději ukončuje vypnutím motoru. Nepěkná sobotní tradice holek se naplňuje i tentokrát a holky berou poslední 10. místo za neplatný pokus.