15. ročník noční soutěže O žákavskou bečku 2017

2.9.2017

Žákavská noční soutěž je specifická v úpravě pravidel požárního útoku. Celé sedmičlenné družstvo sedí na židlích u stolu a všichni mají ruce položené na desce stolu. Po odstartování si musí všichni závodníci vzít opasek a přilbu, které mají na věšáku na startovní čáře. Po vystrojení se mohou vydat k plnění útoku, kde mají na čáře 5 m před základnou hadice stočené v kotouči. Tyto musí zapojit a natáhnout útočné vedení. Na pravého proudaře navíc čeká prolézání roury a levý musí překonat překážku o výšce 80 cm. Pro ukončení útoku musí proudaři naplnit nádržky terčů o objemu 10 l.

Stejně jako odpoledne i večer soutěž zahájili domácí muži a naplnit oba terče se jim podařilo v čase 45,46 s. (pravý proud 41,22 s.). Po odběhnutí nikdo z týmu nepovažoval tento čas za nijak dobrý. Ovšem s postupujícím průběhem soutěže se ukázalo, že to tak úplně nebylo a nikomu z dalších 18 týmů soutěže se tento čas nepodařilo překonat. Cena za první místo tak zůstala doma v Žákavé. V noční soutěži se na start postavily jako 14. tým také žákavské ženy doplněné na proudu jedním z mužů. Bohužel se jim požární útok moc nepovedl a terče se jim podařilo naplnit v čase 65,98 s. (pravý proud 65,33 s.) a tento znamenal 14. v celkovém hodnocení soutěže.

Po vyhlášení výsledků noční soutěže proběhl krátký úklid hřiště, který pokračoval v neděli od rána až do poledne, kdy pro naše hasiče skončil maraton trvající téměř nepřetržitě dva a půl dne.