Běh hasičů do Svatohorských schodů – Příbram

9.9.2023

Již řadu let je v soutěžním kalendáři našeho sboru Běh hasičů do Svatohorských schodů. Tento závod se trošku vymyká z běžné závodní činnosti našich družstev, protože se svým zaměřením řadí do kategorie soutěží TFA („nejsilnější hasič přežije“) a je pořádán jako připomenutí požáru v areálu Svaté Hory z roku 1978. Závodníci v kategorii muži musí absolvovat trať dlouhou 560 metrů, čítající 291 schodů a překonávající převýšení 80 m v kompletní zásahové výstroji včetně lahve dýchacího přístroje na zádech. Ženy tu samou trať absolvují v zásahové výstroji bez dýchacího přístroje. V letošním 15. ročníku se na start postavila již po deváté tradiční dvojice Josef Hora ml. a Milan Albrecht ml. z SDH Borovno a také dvojice Lucie Hoblová a Veronika Tothová z SDH Hořehledy, která je ovšem pevnou součástí našeho týmu žen.

První se na start postavili jako 30. Josef a Milan a s tratí se popasovali v čase 5 minut a 31 vteřin, což v nabité konkurenci mužské kategorie čítající 49 dvojic stačilo na 20. místo.

Lucka s Verčou měly startovní číslo 52 a svojí premiéru v tomto závodě si odbyly velmi statečně a cílovou branku proběhly v čase 6 minut a 46 vteřin, což představovalo 9. místo v kategorii žen.

Především holky si svoji účast užily a již teď se těší na další ročník a věří, že nebudou z našeho sboru jedinou ženskou dvojicí na startovní listině, protože tento závod rozhodně stojí za účast jak soutěžní tak i diváckou.