Pohár starosty obce Nezvěstice

23.9.2023

Stalo se již zaběhlou tradicí, že naše dospělácká družstva zakončují sezonu na soutěži u sousedů v Nezvěsticích, kteří tuto soutěž letos pořádají již po 21. Požární útoky jsou prováděny v kategorii muži v základním kole na 3 hadice B a sklopné terče a do finále na 2B postupuje šest nejlepších z prvního kola. Časy z obou kol se pro celkové výsledky sčítají. Ženy pak běží obě kola na 2B a do finále postupují tři nejlepší družstva.

Po pátečním vytrvalém dešti se v sobotu počasí umoudřilo a soutěž mohla krátce po poledni vypuknout. Z našeho sboru dorazilo družstvo žen a nově se formující družstvo mladých mužů.

Na svůj pokus v základním kole se chystají naši kluci jako devátí a po neúspěchu na domácích závodech je hlavním cílem předvést slušný útok v čase okolo 20 vteřin. Vše je připraveno a stojíme na startu, výstřel a Ondra cvaká koš bohužel napodruhé až nad kádí, ale Libor tedy přidává ihned „ostrý“ plyn a voda se tlačí směrem k terčům, kde Zdeněk i Štěpán trošku poskakují při zakleknutí, ale podaří se a oba terče padají dolů v čase 19:66 s. a v týmu zavládne spokojenost, protože je to průběžně 4. nejlepší čas, který sice překonají ještě dva týmy, ale postupujeme do finále!

Nějak jsme dopředu s postupem do finále nepočítali a rychle si vysvětlujeme co, kdo a jak má udělat. Rychlá příprava, všichni na startu a jdeme na to! Tentokrát vše od koše kupředu klape, jak má, a Libor může dát plyn ve stylu „mají tam být“ a kluci tam opravdu jsou a srážejí terče v čase 16:92 s., se kterým jsme spokojeni a družstvu se daří předvést dva slušné útoky za sebou. V celkovém hodnocení to pak znamená 5. místo.

Holky se chystají v základním kole na rozběh jako čtvrté a z prozatím dosažených časů to nevypadá na úplně oslnivé výkony. Příprava v klidu, i když Klára na béčkách si své spoje neustále upravuje, až je třeba ze strany trenéra holky vyhnat na start. Odstartování napoprvé bez problémů a koš i nalévačka velmi pěkné a kupředu to ze základny odbíhá také bez sebemenší chyby! Verča na Ančí pokyn „vodáááá“ bere za páčku plynu, ale mašina místo líbezného zvuku vysokých otáček zcela zmlkne a i přes opakované pokusy o nastartování si ani nevrkne… Příčinou je vytržený kabel z baterie zachycený roztahovanou hadicí „Bé“ od stroje a holky se té smůly prostě ne a ne zbavit a i v posledních závodech sezony si zapisují NP a soutěž pro ně končí s několika slzami smutku a vzteku…