Běh hasičů do Svatohorských schodů – Příbram

12.9. 2020

Závodem s každoroční účastí zástupců SDH Žákavá se stal běh hasičů do Svatohorských schodů v Příbrami, do kterého se v letošním roce přihlásily dvě čistě žákavské dvojice mužů. První dvojicí byl Josef Hora ml. a Michal Darda a druhou Petr Kašpar a Petr Boukal. Trať závodu je dlouhá 560 metrů, zdolá převýšení 80 m a závodníci zdolají celkem 289 schodů krytého schodiště vedoucího z centra Příbrami do areálu Svaté hory. Závodníci jsou navíc vystrojeni do zásahových bot, přilby a na zádech nesou ještě lahev dýchacího přístroje.

Do kategorie mužů se na startovní listinu zapsalo 34 dvojic. Dvojice Hora/Darda se na start postavila jako 4. a s dráhou se popasovala v čase 5 minut a 16 sekund, což v celkovém hodnocení znamenalo 11. místo. Dvojice Kašpar/Boukal dosáhla při své první účasti na tomto závodě času 5 min. 33 s. a obsadila 15. místo. S výsledky byli všichni žákavští závodníci spokojení, protože v tomto závodě je nejdůležitější dostat se do cíle!

Petr K. a Petr B. před startem
Petr K. a Petr B. v cíli
Josef H. a Michal D. v cíli
Michal D. v cíli