Výměna střechy hasičské zbrojnice

28. a 29.9.2020

V letošním roce uspěl obecní úřad Žákavá se žádostí o dotaci na opravu hasičské zbrojnice spočívající ve výměně střešní krytiny, protože starý eternit byl již na několika místech popraskaný. Práce spočívající v odstranění staré krytiny, přípravy krovu a nového laťování byla na členech SDH Žákavá. Původně plánovanou brigádu v sobotu zhatilo deštivé počasí přetrvávající celý den. Naštěstí v neděli již nepršelo a v 8 hodin se u hasičárně sešla slušná účast žákavských hasičů, která se ihned pustila do práce. Nejprve byla odstraněna střecha nad garáží a založeno nové laťování s fólií. Následně byla sundána i krytina nad prostorem klubovny a vyklizen prostor půdy. Poté byla i zde položena fólie a natlučeno laťování pro novou střešní krytinu, kterou bude plech imitující pálené tašky. Během nedělní brigády, která skončila až s podvečerním stmíváním, se stihlo celou střechu zakrýt fólií, takže je objekt při dešti chráněn před zatékání.

V pondělí se pak sešli opět v 8 hodin brigádníci k úklidu v okolí hasičárny, kde bylo především množství dřeva a starého nábytku vyklizeného z půdy.

Nyní se bude čekat, až firma zaměří a dodá plechy střešní krytiny, kterou budou na střechu pokládat opět členové sboru.

brigádníci:

Václav Fiala, Marek Fiala, Václav Balvín, Petr Boukal, Bohumil Boukal, Josef Hora, Josef Hora ml., Jakub Diviš, Michal Darda, Petr Kašpar, Libor Valeš, Milan Polívka