Blovice – 1. kolo Radyňské ligy

14.10.2023

V sobotu 14. října byl svým prvním kolem zahájen druhý ročník Radyňské ligy mladých hasičů závodem v Blovicích. Soutěž se skládá ze štafety požárních dvojic, uzlové štafety a vybraných disciplín závodu hasičské všestrannosti a brannosti. U tohoto jsme samozřejmě nemohli chybět! Předpověď počasí slibovala silný vítr a odpolední déšť, takže se ráno na nic moc nečekalo a krátce po 9. hodině byl v areálu blovické hasičské zbrojnice svolán nástup a soutěž byla zahájena.

Naše družstva mladších měla zařízen start ihned na začátku z důvodu účasti většiny členů na oslavách založení ZŠ Nezvěstice. První hlídka tedy závod rovnou zahajovala na štafetě. Kapitán Béďa trošku zaskočen výstřelem startovní pistole zaspal, ale poté dohnal, co se dalo, bohužel proběhl cílem po špatné straně. Rozhoz a zapojení hadice bylo bez problémů, ale bohužel úsek motání měl problémy, když Vaness odpojila s hadicí z hydrantového nástavce i přechodku a nechala jí na hadici. Filip pak s motáním bojoval a dlouho se mu nedařilo správně začít, ale nakonec hadici domotal a doběhl do cíle. Výsledný čas i s penalizací byl 160,20 s., což bylo až 21. místo. Na uzlové štafetě dochází k jedné chybě, ale i tak zapisuje hlídka 7. místo, na střelbě zůstává 10 špalíků a do průběžného hodnocení se zapisuje 9 bodů. Bohužel přichází ještě penalizace na hasicích přístrojích a zdravovědě. V celkovém hodnocení první hlídka končí na 11. místě z 21 hlídek.

Hlídka s označením 2 startuje jako 4. a štafetu rozbíhá jako kapitánka Ema velmi pěkně a ve stejném duchu pokračuje i Jakub s Viki na roztahování a zapojování hadice a již běží Anet a Vojta se chystá na motání hadice, při kterém předvádí naprosto excelentní výkon a cílovou brankou probíhá v čase 66,75 s., kterému se nedokáže ani přiblížit nikdo další ze startovního pole. Na úvod tedy jednička. Následuje uzlová štafeta, kde opět sledujeme zcela bezchybný výkon a čas je opět daleko před všemi ostatními a další jednička! I na střelbě se daří velmi pěkně a na střelnici zůstává stát pouze 6 špalíčků, což překonají jen domácí Blovice a my zapisujeme tedy 2. Na dalších stanovištích opět všichni závodníci předvádějí zcela bezchybný výkon a s celkovým součtem 8 bodů zcela suverénně obsazujeme 1. místo.

Starší žáci zahajují svoji kategorii a očekává se od nich obdobný výkon jako u jejich mladších kolegů. Bohužel štafeta požárních dvojic je poněkud „zamrzlá“ a silný vítr pak komplikuje především Káje motání hadice, která se jí ještě přetočí a za toto obdrží 10 trestných vteřin k času a výsledných 76,97 s. stačí až na 13. místo. Uzlová štafeta je ovšem jiný koncert a čas 32,29 s. nikdo nedokáže překonat a zapisujeme 1. Na střelbě se ale moc nedaří a zůstává stát 8 špalíčků a je z toho 15. místo. Aby toho nebylo málo, Markét špatně provede ošetření kolene na stanovišti zdravovědy a trestné body naskočí o dalších 27 bodů, což nakonec v celkovém součtu hodí 59 bodů a výsledné 14. místo.