Chouzovský rybník – Radyňská liga MH

27.4.2024

S koncem dubna se umoudřilo počasí a my se chystáme na rozjezd jarní části Radyňské ligy mladých hasičů, kterým jsou závody v Chouzovech pořádané SDH Želčany. Čeká nás zde štafeta CTIF na specifické dráze po hrázi rybníka a požární útok na sklopné terče. Nepřízeň počasí a výrazné personální zemětřesení u mladších žáků přípravě vůbec nepřejí, takže mladší žáci svůj první požární útok s vodou zvládnou až v pátek těsně před závody.

Sluníčko svítí, teplota je příjemná a my už všichni postáváme v sobotním ránu u hasičárny, nasedáme do dodávek a jedeme směr Chouzovy.

První se do závodu pouštějí starší žáci na trati požárního útoku. Rychlá příprava, bezproblémový start, ale na základně zůstává sedět Kája na rozdělovači, které se nedaří zapojit „céčko“ pravého proudu. Nakonec odbíhá bez zapojení a snaží se hadici zapojit na dráze, což se jí podaří poměrně rychle. Dan na stroji ale stále váhá s plynem. Rychleji nakonec sráží svůj terč Maty na pravém za 24,63 s. a konečný čas dává Kuba nalevo za 25,04 s. a to stačí až na 7. místo v disciplíně

Přesouváme se na dráhu štafety, kde si svojí slabší chvilku zase vybírá Kuba s Klárou, kterým se nepodaří předávka napoprvé a Klára navíc sráží laťku podlezu, musí se vracet a drahocenné vteřiny utíkají jako zběsilé. Výsledný čas 80,12 s. není nijak pěkný a znamená 8. místo v disciplíně.

V celkovém hodnocení naši starší žáci končí na 7. místě a s tím rozhodně nejsou spokojeni.

Mladší žáci svoje závodění zahajují na štafetě CTIF a nervozita některých členů by se dala rozdávat. Po odstartování ale všichni plní své úseky rychle a zcela bezchybně. Parádní výkony předvádí především Vojta na úvodním překonání žebříkové stěny a Viky na závěrečných hadicích, která protíná cílovou čáru v čase 82,25 s. a tento čas nikdo z dalších 15 týmů nedokáže překonat a bereme tak jedničku ze štafety!

Na požární útok mladší nečekají dlouho a daří se jim i rychlá příprava a samotný rozběh je velmi slušný, jen Filip lehce zaváhá na koši, ale napodruhé je koš na savici a ta jde do vody. Rychlá voda na terčích a Vojta napravo sráží za 21,32 s., ale přichází silný poryv větru a nováček na levém proudu Viky má velmi těžkou práci a boj s větrem a terčem ukončuje až v čase 31,08 s., který v disciplíně znamená 6. místo.

V celkovém hodnocení se ale mladší žáci udrží na bedně a berou medaile a pohár za 3. místo!