Radyňská liga MH – Nebílovy

4.5.2024

Týden mezi soutěžemi Radyňské ligy na přelomu dubna a května je náročný především pro kategorii mladších, kde musíme řešit další a další absence členů a tedy stále nové kombinace sestavy, až v sobotu ráno přijde další omluvenka a mladší žáci se třetího kola Radyňské ligy nezúčastní. U hasičárny tedy stojí jen jedna dodávka a plní se členy družstva starších žáků. Ti pro změnu nemají svého trenéra, který se účastní hasičského zájezdu.

Početné startovní pole má v kategorii starších zapsáno 16 družstev a my se chystáme krátce po nástupu jako třetí na štafetu požárních dvojic. Kapitánku Elišku trápí bolavá pata a je to znát na jejím běhu, stejně jako bolavé koleno Dana na druhém úseku. Naštěstí třetí úsek zvládá Klára a především Kája na motání již velmi pěkně a cílovou branku i s perfektně smotanou hadicí protíná v čase 58,63 s., což je slušný čas a jsme spokojení. Ještě větší spokojenost zavládne, když tento čas nikdo jiný nepřekoná.

Chystáme si základnu na požární útok a vše se daří, mírné zdržení před startem, ale jdeme na svůj rozběh. Nervózní Vojta na koši si počíná velmi dobře a koš nasazuje hladce a daří se mu i nalití vody. Na terčích sice mírné prostřiky, ale časomíra ukazuje 16,78 s.! Ani tento čas nikdo jiný nedokáže pokořit. Starší žáci konečně v Radyňské lize zabírají a odvážejí si ceny za 1. místo.