Dnešice – MH

18.6.2023

Den po úspěšné okrskové soutěži šli do akce opět naši mladí hasiči a čekal je poslední závod Radyňské ligy, který pořádal SDH Dnešice ve svém hasičském areálu „Na Kozlici“. Jako tradičně nás čekalo slunečné a teplé počasí.

Soutěž zahajuje kategorie starších žáků na uzlové štafetě, odkud se poté družstva přesouvají na základnu požárního útoku. Naši startují jako 10. z 18 družstev. Na uzlové štafetě předvádí všech 7 členů perfektní a především bezchybný výkon zakončený časem 69,19 s., který zůstává až do konce soutěže neporaženým a připisují tak jedničku do průběžného hodnocení. Čeká je ale požární útok a všichni se uklidňují tím, že stačí jít „na jistotu“ a zbytečně neriskovat. Svou premiéru na béčkách si tentokrát zkouší Markét a bohužel je to velmi smolný debut. Nejprve sedí dlouho na základně, než se jí podaří zapojit spoj do mašiny a poté cvakne svůj druhý spoj pouze na jeden zub a nastává velký zmatek, než dojde ke správnému zapojení. Voda se tak na terče dostává až s velkým zpožděním a útok je ukončen v čase 28,74 s., který družstvo řadí až na 6. místo v disciplíně. V celkovém hodnocení dochází k rovnosti součtu bodů Žákavé a Nepomuka, ale ten má lepší požární útok a tak Žákavácí berou bronz o pouhý bod za prvními Želčany.

Mladší žáci navazují na skončenou uzlovou štafetu starších a naši v devítičlenné konkurenci nastupují na start jako 4. Na všech je znám opravdu velká nervozita, ale po odstartování kupodivu vše šlape tak, jak má! Všechny uzle jsou uvázány správně a časomíra ukazuje čas 76,65 s., který by v kategorii starších znamenal třetí místo. V mladších ovšem nemá konkurenci (Blovice na 2. místě mají 119,02 s.) a obsazuje první místo. A opět přichází přesun na základnu požárního útoku, kde by se opět nervozita dala prodávat. Všichni stojíme na startu a jde se na to. Bohužel na Filipa dolehla nervozita a přemotivovanost a koš se mu podaří natočit až na čtvrtý pokus, Martin na rozdělovači musí na dvakrát zapojovat „céčkový“ spoj, který napoprvé cvakl jen na jeden zub. Navíc se zpozdí voda u Jakuba na levém proudu a Vojtu voda zase slušně rozhodí z pozice, nástřik také není z nejrychlejších, takže časomíra na konci pokusu ukazuje 32,03 s. a velký smutek, protože to umíme rozhodně lépe. V celkovém hodnocení disciplíny bereme 5. místo. V celkovém hodnocení mají mladší v celkovém součtu 6 bodů a berou 3. místo. Opět je to o pouhý jeden bod od prvního místa Želčan.

Po vyhlášení výsledků soutěže přichází ještě vyhlášení celkových výsledků prvního ročníku Radyňské ligy mladých hasičů. Starší žáci Žákavé nasbírali v osmi závodech celkem 129 bodů, kdy vyhráli 3 soutěže a vyhráli tak i v celkovém hodnocení ligy.

Mladší žáci si počínali ještě lépe, když nasbírali 132 bodů a vyhráli 4 závody a dvakrát byli třetí. I oni v celkovém hodnocení obsadili 1. místo.