ZČHL – Horní Kamenice

1.7.2023

S prvním prázdninovým dnem vyráží družstvo našich žen na 4. kolo Západočeské hasičské ligy, které tento sobotní den hostí Horní Kamenice. Počasí nám slibuje pěkný den, takže nakládáme všechny potřebné věci do dodávky a vyrážíme! Na místě si chystáme zázemí a přihlašujeme se na poslední chvíli do devítičlenné kategorie žen.

Okolo 14. hodiny se vše pomalu chystá na požární útoky v podání žen a my se startovním číslem 3 už netrpělivě přešlapujeme u přípravné základny a než stihneme mrknout je tu náš čas. Příprava v klidu a všechny holky plně koncentrovány na co nejlepší výkon. Výstřel startovní pistole a jdeme na to! Jůli cvaká koš na první dobrou a Ančí už tlačí savec do kádě a rychle s ním ven a křičí pokyn na Káju, která přidává plyn… Bohužel na hadicích to již tak pěkně nejde, protože Kája na levém proudu nechytne kotouč hadice, a tak běží jen s koncovkou a má co dělat. Ale „zachrání“ ji Nici na rozdělovači, protože ta nezapojí béčkový spoj, který se blížící se vodou rozpojuje a tím je celý útok v troskách a ukončen s označením „NP“.

V celkovém hodnocení soutěže se řadíme na konec společně s Lužnou a Poděvousy a bereme 7. místo. Bohužel také zapisujeme třetí NP ze čtyř kol. Balíme věci a chystáme se na přejezd do Štítar, kde se nám snad nedělní závod povede o něco lépe.