Dolní Lukavice – soutěž MH 2023

13.5.2023

Po jednovíkendové pauze se mladí hasiči chystají k dalším závodům, které navíc budou probíhat jak v sobotu, tak i v neděli. Víkendové dvoukolo se nese v duchu stejných disciplín, kterými je modifikovaný útok CTIF a požární útok. Sobotní kolo Radyňské ligy hostí tentokrát SDH Dolní Lukavice. Počasí je chladnější a zamračené, ale naštěstí neprší. Po příjezdu probíhají tradiční rituály v podobě stavění stanu, prezence, chystání náčiní a čekání na zahájení. V Lukavici se jako první rozbíhají požární útoky starších žáků a Žákavá si svoji základnu chystá hned jako druhá v pořadí a vše probíhá tak, jak má. Všichni stojí na startovní čáře, výstřel a „hurá“ na to! Základna všem cvaká na jedničku a útok je skvěle rozběhnutý, Dan na stroji nekompromisně posílá vodu plným plynem do hadic, ale bohužel se nechává unést rychlostí a zapomene na ubrání plynu před výstřikem, takže Jakuba na pravém proudu voda vytočí z osy a začíná jeho nekonečný boj s proudem vody, protože Dan stále drží plný plyn. Po dlouhých vteřinách se Jakubovi podaří srazit terč v čase 26,74 s., což je velkým zklamáním, protože to stačí až na 7. místo v požárních útocích.

Po zklidnění emocí po útoku se družstvo přesouvá na start disciplíny CTIF, kde všem ukazuje svoji sílu a po zcela excelentním výkonu bez větších zaváhání tuto disciplínu vyhrává s časem 0,33 s. o celých 13 vteřin před druhým místem. Bohužel nepovedený požární útok v součtu bodů za pořadí stačí v Dolní Lukavici v kategorii starších pro žákavské jen na celkové 4. místo ze 13 družstev.

Šimková M. a Valeš L.

Mladší žáci si svůj první rozběh dne jdou odbýt na disciplínu CTIF. Hlášení na začátku, start a vše vypadá velmi pěkně. Filip nekompromisně pumpuje se džberovou stříkačkou a sklízí obdiv přihlížejících. Ani závodníci na uzlování se nedají zahanbit a odbíhají od stojanu velmi rychle. Bohužel Jakub od svého úvazu na proudnici odběhl zbytečně brzo a tento uvázal chybně a družstvo si tak ke krásnému času 0,48 s. (nejlepší čas v kategorii) připisuje 3 trestné minuty a tím se posouvá na 6. místo v disciplíně. Proběhne smutek a pár slz, ale není čas plakat nad rozlitým mlékem a jdeme se chystat na požární útok, kde je ještě možnost zachránit slušný výsledek závodního dne. Příprava bez problémů, start a všichni své úkoly plní bez sebemenšího zaváhání. Voda se tlačí kupředu a již je na terčích, které se oba rozsvítí v čase 19,94 s.! Další posunutí sezonního rekordu týmu a hlavně čas, který ten den již jiný tým v kategorii nepřekoná a tedy první místo v disciplíně!

Čekání na celkové výsledky je až nekonečné, ale k úžasu všech žákavských tým mladších žáků se vítězstvím v požárním útoku vyšvihl na celkové 1. místo z 11 družstev!

Trošku rozčarovaní, trošku nadšení, balíme věci a jedeme domů začít připravovat na další závody ligy, které hostíme právě my hned následující den v neděli.

Mladší žáci

 • Filip Šimek
 • Vanessa Pitelová
 • Markéta Hrubá
 • Viktorie Dupalová
 • Martin Kašpar
 • Jakub Šlais
 • Vojtěch Vrága
 • Ema Balvínová

Starší žáci

 • Štěpán Šimek
 • Klára Fialová
 • Vojtěch Saro
 • Eliška Vyskočilová
 • Lukáš Valeš
 • Jakub Zelený
 • Matyáš Dupal
 • Karolína Valešová