Nebílovy – soutěž MH 2023

29.4.2023

Závodní činnost dlouho nestála a naši mladí hasiči vyrážejí po týdnu na další soutěžní sobotu tentokrát do Nebílov, kde probíhá další kolo Radyňské ligy. Počasí sice není v průběhu týdne nejlepší a pátek téměř celý proprší, ale v sobotu od rána prosvítá z mraků sluníčko a rýsuje se nám další pěkný závodní den. Na hasičském hřišti je vše od bufetu, zázemí až po závodní dráhy připraveno a dnešní zápolení může začít.

Soutěž začínají starší žáci na štafetě požárních dvojic. Ze žákavských se jako první do závodu pouštějí se startovním číslem 2 starší žáci a i přes lehké podklouznutí kapitána Matyho a mírném zdržení Štěpána při zapojování se časomíra zastavuje v čase 53,71 s. a tento čas nenajde přemožitele. Požární útok v podání žákavských borců je opět téměř bezchybný a oba terče svítí v čase 16,21 s. a ani tato časová hranice se nepodaří nikomu ze zbytku startovního pole překonat. Počty při celkovém hodnocení jsou opět velmi jednoduché a součet 2 body nemůže znamenat nic jiného než další 1. místo po žákavské starší žáky!

Mladší žáci rozbíhají jako první požární útoky a Žákavácí se na základně připravují jako šestí. Příprava probíhá rychle a bezproblémově, mašina už si vrčí a všichni čekají na startovní čáře na výstřel! Základna všem cvakne jako po másle, koš je v kádi a voda si může začít razit vodu hadicovým vedením, ale zde nastává první komplikace – kubova hadice na levý proud zůstává zamotaná pod rozdělovačem a voda tak jde jen do pravého proudu. Vojta nečeká takový tlak a je jím značně rozhozen. Po chvíli si voda najde cestu i do hadic levého proudu, ale zároveň převrací rozdělovač, na kterém se zavře levý kohout. Pohotová Viki však ihned přiskočí a kohout otevře, ale to již Kuba není zcela koncentrován a výstřik z proudnice jej hodně rozhodí. Terče se sice nakonec podaří srazit, ale výsledný čas 28,06 s. stačí v nabité konkurenci až na 8. místo. Po nezdaru v požárním útoku se přesouváme na štafetu požárních dvojic. Dráha je mokrá a klouže a všichni jsou na to upozorněni, takže tři z pěti závodníků podklouznou při obíhání kuželu, ale naštěstí se nejedná o nijak závažná zdržení a štafeta se podaří dokončit ve slušném čase 75,87 s. a to znamená 3. místo v této disciplíně. V celkovém hodnocení soutěže obsazují mladší žáci 5. místo a zapisují důležité body do průběžného hodnocení ligy.

mladší žáci:                                   starší žáci:

Filip Šimek                                       Štěpán Šimek

Patricie Pitelová                             Klára Fialová