Soutěž mladých hasičů Dolní Lukavice

Vyhodnocení

17.9.2022 se vydala obě družstva MH na závody do Dolní Lukavice. Počasí toho dne bylo nepřívětivé – chladné a deštivé. V podstatě celé dopoledne děti trávily buď ve stanu s čajem v ruce, nebo v hasičském autě. Hřiště i jeho okolí bylo podmáčené a brzy rozbahněné.

Po dlouhém otálení se začátkem soutěže, kdy se čekalo na mírnější déšť, se odstartovaly požární útoky mladších. Žákavští se postavili na start jako sedmý tým. Útok byl vydařený, terče byly pokořeny v čase 19,16 s.  Byl to druhý nejlepší pokus v kategorii mladších. Poté se děti přesunuly k plnění druhé disciplíny, což byl upravený útok CTIF. Zde zavládla panika při rozlosování uzlů, neboť úvaz na proudnici není příliš oblíben. I přes zaváhání při vázání úvazu, dokončily děti pokus v čase 126,86 s. Důležité bylo, že nenasbíraly žádné trestné body, a tak se v útoku CTIF umístily na čtvrtém místě. Po sečtení obou disciplín se mladší žáci umístili na pěkném druhém místě z 10 týmů.

Starší žáci nastoupili ke svému pokusu ke konci soutěžního dne. Požární útok se po lehkém zaváhání levého proudu podařilo na značně bahnitém terénu dokončit v čase 19,68 s., což byl třetí nejlepší pokus v kategorii starších. Útok CTIF byl precizně proveden v čase 32,89 s. a byl to čas nejrychlejší. V součtu obou disciplín i starší žáci vybojovali stříbrné medaile.

Mladší žáci:

Filip Šimek, Vojta Saro, Markéta Albrechtová, Aneta Zelená, Viktorie Dupalová, Karolína Valešová, Markéta Šimková, Vojta Vrága

Starší žáci:

Štěpán Šimek, Klára Fialová, Zdeněk Hora, Eliška Vyskočilová, Ondřej Fiala, Lukáš Valeš, Jakub Zelený, Matyáš Dupal

Při závěrečném vyhlášení výsledku proběhlo zároveň i vyhodnocení ligy. Družstvo starších i mladších žáků se umístilo na krásném druhém místě.