Halová soutěž Oplot

18.3.2017

Halová soutěž v Oplotě je již tradičním zahájením jarní části soutěží mladých hasičů okresu Plzeň-jih. Tato soutěž je zařazena do ligy mladých hasičů okresu Plzeň-jih, a proto zde naše družstva nemohla chybět. Za náš sbor bylo do závodu postaveno jedno družstvo starších a jedno mladších žáků. Do závodu bylo celkem přihlášeno 45 družstev.

IMG_1827.JPG

Jako první se na start postavilo družstvo mladších žáků. Soutěž se skládala ze dvou disciplín, nejprve závodníci odběhli upravenou verzi požárního útoku CTIF, kde bohužel mladší žáci posbírali 4 trestné minuty za nepřekonané překážky a na závěr ještě 3 trestné minuty za špatně uvázaný uzel.  V druhé části závodu složené z některých disciplín závodu požární všestrannosti (určení hasebních a technických prostředků, topografie a zdravověda) již nezaváhali a všechny úkoly absolvovali bez jediné chyby, což pro družstvo znamenalo umístění na nepopulárním 4. místě. Z celkového počtu 20 družstev mladších je to ovšem velmi pěkný výsledek!

Družstvo starších žáků předvedlo několikaleté zkušenosti a z celého závodu dostali pouze jednu trestnou minutu za nepřekonání překážky v první disciplíně. V dalších úkolech již byli stoprocentní, a tak z nástupu odcházeli s medailemi za 3. místo. Start jarní části se žákavským družstvům podařil a doufejme, že se na stejné vlně ponese i zbytek sezony.