Soutěž Blovice

15.10.2016

V polovině října vyrazili žákavští mladí hasiči na poslední závod tohoto kalendářního roku do nedalekých Blovic. Tato soutěž mladých hasičů je již tradiční s mnohaletou tradicí. Během závodu jsou plněny disciplíny závodu požární všestrannosti dle pravidel hry Plamen a navíc se zde běhá ještě štafeta požárních dvojic. Celkové pořadí se poté sestavuje ze součtu bodů za umístění v jednotlivých disciplínách.  Do závodu nastoupily dva týmy starších žáků a jeden tým mladších žáků, neboť druhý tým zasáhly absence z důvodu nemocí. 

Závod odstartoval v 9 hodin a první se k plnění disciplín dostalo družstvo mladších žáků, které začínalo střelbou ze vzduchovky. Zde se velice dařilo a z 15 špalíčků se jich podařilo srazit 11, což znamenalo první místo v této disciplíně. Bohužel trestné body na určování technických prostředků a vázání uzlů předznamenaly propad v celkovém pořadí. Výsledné 6. místo z celkového počtu 21 družstev bylo ale pěkným umístěním.

V kategorii starších žáků se družstvo s označením „A“ vydalo k plnění disciplín jako první a po celkem dobré střelbě se jim dařilo i ve štafetě požárních dvojic a dalších disciplínách. Bohužel jeden trestný bod na určování technických prostředků znamenal 7 bodů do celkového hodnocení navíc a to posunulo toto družstvo na výsledné 7. místo z 26 zúčastněných družstev.

Družstvo s označením „B“ bylo kvůli nemocem doplněno dětmi z mladších žáků, ale ani toto družstvo si nevedlo špatně a na střelbě ze vzduchovky dokonce dosáhlo lepšího výsledku než jejich kolegové z „áčka“. V dalších disciplínách se jim ovšem už tolik nedařilo a po obdržení několika trestných bodů stačil součet bodů za umístění na výsledné 20. místo v kategorii starších žáků. Závodem v Blovicích tak naše děti zakončily závodění pro rok 2016, ale již brzy začnou přípravy na závody v roce 2017!